Пасажир виграв суд через запізнення Hyundai

Максим Опанасенко
26 вересня 2013р. 15:41

Максим Щербатюк, юрист Української Гельсинської спілки з прав людини, виграв суд у "Укрзалізниці" через запізнення швидкісного потяга. Про це повідомляє прес-служба УГСПЛ.

"Нагадаємо, пасажир поїзду «Хюндай» Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини, через поламку потягу запізнився на три години. Тому вимагав від Укрзалізниці компенсувати незручності, що виникли в зв’язку з цим, а також спростування неправдивої реклами щодо надійності цих поїздів. З цією метою спільно із юридичною компанією «Правочин» було розроблено і подано позов проти Укрзалізниці щодо неякісного надання послуг перевезення поїздами «Хюндай»" - йдеться в повідомленні.

В суді першої інстанції "Укрзалізниці" вдалося довести, що квиток не є доказом того, що людина їхала в потязі. Тоді суд вирішив - пасажир, аби довести, що скористався послугами залізничників, має показати засвідчений акт начальника поїзду. "Судді апеляційного суду з таким твердженням не погодились та зазначили: «Доводи відповідача про те, що позивач не надав засвідченого акта начальника поїзда не можуть бути підставою для відмови у стягненні різниці вартості квитків, оскільки такий акт не отримано позивачем не з його вини, а з вини працівників  потягу Інтерсіті + № 161/164 Харків – Київ»" - йдеться в повідомленні. Щоправда, визнавши провину підприємства, суд не призначив відшкодування за моральну шкоду. 

Щербатюк, котрий вже подав скаргу до Вищого спеціалізованого суду щодо компенсанції, вважає таке рішення суду прецедентом, котрий зможуть використовувати інші пасажири "Укрзалізниці": "Укрзалізниця зрештою отримала  чітке і зрозуміле судове рішення в якому зазначається про те, що білет є єдиним належним доказом поїздки і для цього не обов’язково,  щоб на білеті був  штамп начальника поїзду. Крім того, було доведено можливість у судовому порядку досягти певної компенсації Укрзалізницею вартості білету, щоб це державне підприємство несло відповідальність за якість своєї роботи. Наступним кроком є зобов’язати  Укрзалізницю відшкодувати моральну шкоду. Сподіваюся у Вищого спеціалізованого суду куди вже подана скарга, вистачить сміливості зробити наступний важливий крок і задовольнити наші вимоги щодо моральної шкоди".

 

Теги: Київ