Кияни попросили Бога захистити місто від забудов

Максим Опанасенко
27 вересня 2013р. 12:11

Група киян розгорнула на стіні поруч зі скандальною забудовою у Десятинному провулку величезний банер з написом "Боже, врятуй Київ від незаконних забудов". Тут Київський патріархат зводить нову будівлю на місці палацу князя Володимира.

За банером активісти встановили постійне відеоспостереження - хочуть побачити хто намагатиметься його зняти і чи не буде серед цих людей чиновників з мерії.

Наклейками з такими ж зображеннями вони обклеїли будівельний паркан і КАМАЗ, котрий під час акції виїхав з території забудови. Адвокат Марина Соловйова, котра захищає історичні пам'ятки Києва в судах, каже - активісти вже зверталися і до Київради, і до нардепів, і до президента з проханням посприяти припиненню забудови на цьому місці. Власне тому прийшов час звернутися і до верховної сили - Бога. 

Соловйова додає - 1 жовтня має розглядатися апеляція Київського Патріархату і... Київради. Вони хочуть юридично поновити право будувати на цьому місці.


 


 


 


Подібні наліпки мають з'явитися і на інших скандальних забудованих міста - зокрема, на Гончара і Стрілецькій, де будівництво ведеться прямо в буферній зоні Софії Київської.

Громадський активіст Ігор Луценко вішає наліпки прямо на інформаційне табло забудови2009-ому році столичні археологи знайшли на цьому місці фундамент палацу князя Володимира Великого. Після цього почався забудовний скандал. Будівництво, не підкріплене дозвільними документами, то починалося, то зупинялося. Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на цьому місці. Проте востаннє будівельна техніка повернулась на сюди 5-го липня. Роботи ведуться досі. Активісти декілька разів зносили будівельний паркан, викликали міліцію. Перший - відновлювався будівельниками, другі - не перешкоджали. В процесі забудови, патріархат встиг зруйнованувати два історичні будинки 19 століття. Активісти і небайдужі кияни продовжують боротися за це місце.

 

 

Теги: Київ , забудова , десятинний провулок