Вчені: Кава робить людей дурнішими

Ольга Бондаренко
28 вересня 2013р. 12:39

Вчені: Кава робить людей дурнішими

Три-чотири чашки кави на день сповільнюють розвиток мозку людини, а особливо у підлітків. Окрім цього - призводять до порушень глибокої фази сну. Таких висновків дійшли швейцарські вчені Університетської дитячої клініки Цюріха під керівництвом Рето Хубера.

Під час експерименту дослідники вводили кофеїн молодим щурам протягом п'яти днів і вимірювали електричні імпульси мозку, пише Science. Виявилося, що порушення у фазі глибокого сну відзначалися навіть через кілька тижнів після останнього прийому кофеїну. Наприкінці досліджень вчені відзначили у щурів, які споживали кофеїн, більшу кількість нейронних зв'язків у порівнянні з тими щурами, які споживали питну воду. У нормі частина нейронних зв'язків повинна зникати до певного віку. Якщо цього не сталося, можна говорити про уповільнення розвитку мозку. На практиці це також призвело до зміни поведінки тварин. Мозок проходить через складні фази розвитку в період статевого дозрівання, і в цей період при неправильному розвитку нервових зв'язків можуть виникнути психічні розлади.

Вчені звертають увагу, що споживання кофеїну (кави, енергетичних напоїв) серед дітей та молоді за останні 30 років зросло більше ніж на 70%. 

Теги: Київ , кава