Українці збирають підписи під петицією до ФІФА

Ольга Бондаренко
28 вересня 2013р. 15:37

Українці збирають підписи під петицією за виключення символіки ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів. Наразі вже зібрано 5264 з 10 000 необхідних підписів.

Автори петиції закликають виключити з переліку образливих і дискримінаційних символів ФІФА прапор ОУН-УПА, банери із зображенням Степана Бандери та Романа Шухевича, а також геральдичний знак Галицький лев. "Зазначена символіка не перебуває в Україні в списку заборонених, так само вона не є забороненою в інших державах і, з точки зору європейського права, не відноситься до нацистських символів.Визначаючи ці символи забороненими, ФАРЄ порушує принципи міжнародного права ООН Пункту 3 «Невтручання у справи, які є внутрішньою компетенцією держав», та Статтю 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права ООН, який гарантує право безперешкодно дотримуватися своїх поглядів та право на вільне вираження свого погляду", - йдеться у тексті звернення.

Дисциплінарний комітет Міжнародної федерації футболу прийняв рішення покарати українських вболівальників за расизм. Згідно з рапортами арбітра та інспектора матчу Україна - Сан-Марино, який відбувся 6 вересня у Львові, а також доповіді спостерігача організації FARE про расистські і дискримінаційні прояви, -  місцеві вболівальники вивішували неонацистські знамена, імітували крики і жести мавп, а також демонстрували нацистське вітання. 


Теги: Київ