"Референдумні" збори комуністів пройшли тихо

Галина Танай
29 вересня 2013р. 13:04

Вранці на стадіоні "Спартак" комуністи вже вдруге зібрали своїх прихильників, аби протестувати проти вступу України до ЄС. Чергові нелегітимні  збори  щодо проведення референдуму пройшли тихо і без бійок. Як стверджує КПУ, вони знайшли майже 10 тисяч людей, які хочуть збирати підписи за по всій Україні.

Як повідомив з місця подій кореспондент "Свідомо", збори комуністів були недовгими - трохи більше години. Єдиним спікером був голова КПУ Петро Симоненко. Учасникипроголосували за про доцільність всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо зовнішньоекономічної інтеграції України. Ще одне досягнення цього ранку - прихильники Митного союзу сформулювали питання, яке так палко бажають винести на референдум. Воно звучатиме так: «Чи підтримуєте Ви приєднання України до Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан і Російської Федерації?». Також на "Спартаку" утворили персональний склад ініціативної групи, яка збиратиме підписи за референдум. Якщо вірити підрахункам комуністів, до неї увійшли 9 тисяч 873 людини. Це при тому, що на збори нібито зареєструвалось 2 тисячі 576 людей.

Два тижні тому Центральна виборча комісія заборонила комуністам реєстрацію ініціативної групи щодо проведення референдуму про вступ України до Митного союзу. Протистояння почалося з того, що Європейська партія подала на КПУ в суд - і Окружний адмінсуд Києва заборонив КПУ агітувати українців за проведення референдуму. Таким чином, комуністам заборонили організовувати та проводити збори громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму. Крім того, суд заборонив Центральній виборчій комісії направляти свого представника на такі збори, якби вони все ж відбулися. 

Теги: Київ , референдум , комуністи , ЄС , Митний союз , ЦВК