Забудовники Театральної "кинули" Целовальника

Наталія Курило
23 лютого 2011р. 15:07

Забудовники "Театральної" не йдуть на компроміс з головою міської адміністрації Олександром Поповим. Про це свідчить залишений кран на будмайданчику.

"Я такого не говорив, лише передав обіцянку забудовника. Те що він не прибрав..., ну що, я повинен це робити?", - так відповів головний Сергій Целовальник на запитання журналіста "Свідомо" про обіцяне зняття крану до 20 лютого.

"КМДА дало всі дозволи і державні документи всі є. Цим займаються більше юристи, ніж будівельники. Я не можу відмінити ці положення. А знесення можливе при умові рішення суду і компансації.", - така позиція очільника Головного управління містобудування, архітектури, капітального будівництва та житлового забезпечення Михайла Кучука.

Одесит Кучук прийшов на посаду заступника Попова наприкінці минулого року. Під час перебування на посаді заступника екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца, зарекомендував себе, як "хитрий, дуже обережний" чиновник. Його знайомі поклали на Кучука відповідальність за всю хаотичну забудову Одеси, що виросла у відсутності Генплана.

Також його брат В'ячеслав Кучук створив організацією, яка допомагає отримувати дозволи на будівництво.

"Сьогодні ми ведемо боротьбу з тими, хто отримав дозволи та документи, але не почали роботи. Але це (будівництво на Театральній - "Свідомо" ) на тій стадії, коли роботи вже почалися.

Єдине, що ми можемо зробити - це зловити цих людей, зупинити, написати, що наше заключення втрачає свою силу. Це може бути на тій стадії, коли роботи ще не почалися. А коли вони вже закінчуються, ми вже не можемо нічого зробити", - додав Кучук.

"Альянс-центр" підтвердив факт консервування об'єкту на Театральній, але причину вказав, як брак коштів.

16 лютого вранці забудовники припинили будівельні роботи і з місця пішли робітники.

Саме в цей час активісти проти забудови, працівники театру російської драми імені Лесі Українки, який знаходиться поруч, збиралися на прес-конференцію з артистами сусіднього театру Франка, щоб передати звернення з приводу забудови президентові Росії Дмитру Медведєву.

В понеділок, 7 лютого голова міськдержадміністрації Олександр Попов пообіцяв зупинити скандальне будівництво до 9 лютого.

10 лютого головний архітектор міста Сергій Целовальник, який очолює комісію створену Поповим для перевірки законності будівництва, пообіцяв, що будівельний кран на будмайданчику демонтують з 17 по 20 лютого.

Місцеві мешканці сумніваються в зупинці будівництва.

Будівництво на розі Богдана Хмельницького та Пушкінської ведеться над куполом касового залу метро поблизу театру та закриває вікна жителів сусіднього будинку. Активісти вважають його незаконним і зібрали для доказу чимало паперів. Попов та Целовальник в свою чергу вважають, що документи в забудовника ТОВ "Альянс-центр" в порядку, проблема в тому, що підписані вони були попередніми фахівцями, які зараз звільненні. Зараз питання стоїть в тому, як домовитися з забудовником знести споруду.