Продажі автівок у вересні впали на 26%

Ольга Бондаренко
2 жовтня 2013р. 13:00

За вересень місяць в Україні продали на 26% менше автомобілів ніж у серпні. Про це повідомляє прес-служба "Укравтопрому".

Порівняно із серпнем, продажі легкових автомобілів знизилися майже на 10%, комерційних автомобілів на 47%, а автобусів на 8%. Водночас, у порівнянні з минулорічним показником, загальний обсяг продажів збільшився на 5,5%. 

Експерти пов'язують падіння показників у вересні з введенням утилізаційного збору на автомобілі. Дія закону розповсюджується на всі сегменти автомобільного ринку, всі моделі та бренди. Згідно з нормами збору, з нових легкових автомобілів буде сплачується сума в межах 4,73 - 30,2 тисяч гривень, з уживаних - 9,46 - 60,5 тисяч гривень, залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8 -14,74 тисяч гривень, Б/У - 17,6-29,4 тисяч гривень, залежно від їх маси. Сума стягується з імпортерів при розмитненні, а з виробників - при продажу. Станом на 19 вересня до Держбюджету вже перерахували понад 4,5 мільйонів гривень екологічного податку. Представництво ЄС в Україні висловило думку, що введення в Україні утилізаційного збору на автомобілі може негативно вплинути на двосторонні економічні відносини з Євросоюзом. Аналогічну стурбованість раніше висловлювали Росія і Японія.

 

Теги: Київ