Після підозр вакцини повернули лікарям

Маша Землянська
2 жовтня 2013р. 13:01

Державна лікарська служба зняла заборону з використання серій вакцин. Зокрема лікарям повернули протитуберкульозної вакцини російського виробництва - "Науково-виробниче об'єднання по медичним імунобіологічним препаратам "Мікроген" серії С22, комбіновану вакцину для профілактики дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), поліомієліту та захворювань, спричинених Haemophilus influenzae типу b українського виробника ТОВ "Фармекс груп" серії J2210-1 та вакцину для профілактики гепатиту В українського виробника "Фармстандарт біолік" серії 311004/11.

В держлікслужбі пояснюють, напередодні усі ці вакцини потрапили в неприємний інцидент, але її працівники провели дослідження. Вину вакцин не доведено, а відтак причин для їхньої заборони - немає.

10-го липня в провідному в медичному колі журналі The Lancet вийшла стаття, в якій Україні пророкують спалах інфекційних хвороб. Зокрема, прогнозують українцям поліомієліт, якого у нас не фіксували з 1998-го року. А усьому виною – низький рівень охоплення вакцинації. 

 

Теги: Київ , діти , вакцини , ліки