Як Беркут перетворив центр Києва на Кабул (відео)

Максим Опанасенко
2 жовтня 2013р. 13:26

Як Беркут перетворив центр Києва на Кабул (відео)

«Суки, шо ви робите? Шо ви роообитеее?». Шматки залізного паркану, котрим мерію огородили напередодні засідання Київради, вже валяються посеред площі. Півсотні хлопців і дівчат разом з групою нардепів намагаються прорватися в будівлю. Бійці «Беркута», спустивши забрала шоломів, розпилюють сльозогінний газ.

Так на своє засідання збиралися київські депутати, повноваження котрих офіційно закінчилися ще в червні, але чию каденцію продовжив суд. 11 липня групі опозиційних нардепів вдалося зірвати засідання, прорвавшись і заблокувавши трибуну Київради. 19 серпня мерія зігнала під свою будівлю кілька тисяч вчителів і медиків, котрі вимагали провести засідання заради голосування за призначення їм надбавок. Тоді засідання тривало кілька хвилин - депутати розглянули лише пару питань. На цю сесію було винесено більше сотні питань. Більшість з них - про розподіл і передачу київської землі. Кияни теоретично мають право заходити в мерію. Нардепи - тим паче. Але як виявилося - лише теоретично. 


 


 

Ще за дві години до початку площа почала заповнюватися людьми. Близько двох сотень активістів тримають в руках прапори «Батьківщини», «Європейської партії» і «Свободи». Вони кричать «Вибори!» і «Геть Київраду». Кілька десятків бабусь і дідусів, зайнявши місце біля сходів, підопічних Галини Гереги навпаки захищають. Щоправда, мовчки, затиснувши в зморщених руках плакати з написами «Перемогли черновецьких – переможемо і німецьких».

Активісти організації "ВОЛЯ" вішають на металевий паркан ось таку табличку:


 

 Кажуть - мерія діє так, як свого часу діяли фашисти - зайняли центр міста і намагаються ним керувати. Тому і називатися мають відповідно. 

До засідання півгодини. На площі з’являються нардепи від «Батьківщини» Андрій Павловський, Олександр Бригинець і Володимир Яворівський. «Ну що, зайдемо?» - сміється Павловський. Шлях депутатам перегороджують міцні шлемовані бійці.


 

«Йдемо!!!» - гарчить натовп. По головах бійців вже лізе тендітна білявка в білому жилеті «Батьківщини». Перед металевим парканом з’являються «свободівці» Андрій Іллєнко і Юрій Левченко. За їхніми спинами – кілька десятків хлопців. Вони хапаються за паркан і тягнуть за собою.

Звідкись зверху в натовп влітає активістка Тетяна Чорновол. Затуляє собою міліціонера і береться виламувати загорожу. За кілька хвилин вона зникає за міцними спинами «шлемованих».

«Беркут» тричі відбиває атаку. На четвертий раз паркан здається. В натовп розпилюють сльозогінний газ. Пізніше прес-служба міліції скаже, що нічого подібного не було. Ось фото:


 

«Рви його!!!» - ревуть хлопці, «з м’ясом» вириваючи двох бійців з очеплення. Опинившись посеред розлюченого натовпу, міліціонери приймають бойову позу. За кілька хвилин один з них відхаркуватиме вибитий зуб. Іншого, закривавленого, колеги заноситимуть в карету «швидкої».

З міліцейського кордону летить димова шашка. Далі ще одна. Кияни «повертають» її назад, «беркутівцям».

Площа усіяна шматками беркутівської форми, поламаного паркану і політичними листівками. Депутат Київради від УДАРу Давиденко визирає у відкрите вікно на верхньому поверсі мерії. Довго дивиться, говорить з кимось по телефону. 10:00, сесію відкрили.

Бійці витирають закривавлені кістяшки кулаків. Через площу шкандибають двоє юнаків, один з них тримається за руку. Під каретою швидкої стоїть активіст "Свободи" Юрій Ноєвий. В нього зламаний ніс.

«Ми передамо результати зборів киян щодо неправомірності засідання Київради Попову» - між «беркутівцями» і вже заспокоєним натовпом з’являється керівник «Батьківщини» Арсеній Яценюк. Поруч – його однопартієць і кандидат в мери Києва Микола Катеринчук, УДАРівець Віктор Чумак.

До Київради так ніхто і не пішов – нардепи вирішили, що Попов задрібний для таких звернень. І зібралися передати його особисто президенту Віктору Януковичу.

«Таню забрали!» - прибігає запиханий хлопчина в яскравій куртці. Чорновол після штурму міліція одразу посадила в автозак. Яценюк, Бригинець і Яворівський мчать до міліцейського автобуса.

Три десятки бійців одразу беруть авто в кільце. «Я народний депутат! Хто ваш начальник» - кричить Яценюк, дістаючи синє посвідчення.


До нього підходить чоловік у формі, показує вже своє посвідчення. «Це ви керуєте ними?» - Яценюк вказує на «шоломну ріку», що ворушиться навколо автобуса. Міліціонер мовчки йде геть.


«Випустіть Таню!» - репетує натовп, що вже встиг підтягнутися сюди. Бійці, вже частково без шоломів, притисли нардепів до автобуса. З кільця випадає кремезний чолов’яга в камуфляжі. Знімає шолом, тримається за голову. Штовханина продовжується. В Яценюка «прилітає» беркутівський шолом. Хтось плює в обличчя міліціонерам. Хтось намагається зідрати погони.

"Де цей командир? Хай берет свій забере" - Яценюк тримає в руках потріпаний червоний берет "Беркута".

«Ну нах*й таку работу» - один «шолом» повертається до іншого.

За 10 хвилин Чорновол відпускають. «Йди, Танюш» - сміється Яценюк. І разом з колегами йде виручати інших затриманих. Серед них - помічник Бригинця.

Люди розходяться. Жіночки в помаранчевих жилетах беруться прибирати сміття.

 

Теги: Київ