"Улюбленці" Табачника вкрали роботи у художниці

Максим Опанасенко
3 жовтня 2013р. 10:15

"Улюбленці" Табачника вкрали роботи у художниці

ТОВ "Видавничий дім "Освіта", котре регулярно отримує державні замовлення від Міністерства освіти і науки на друк підручників для школярів, вкрало роботи у молодої художниці Марисі Рудської. Про це вона повідомила "Свідомо".

Роботи надруковані в підручнику з української мови для 5 класу. Вони підписані, але дозволу у Марисі ніхто не питав.

Художниця каже - сама не знає відповіді на питання, котре автори підручника поставили щодо її ж картини

"Дізналася я про це випадково. Якось ввечері моєму татові зателефонував колега, що саме сів допомагати з домашнім завданням доньці і помітив в підручнику малюнок. Я спочатку не повірила, думала, що щось переплутали. Але він сфотографував сторінку й обкладинку й надіслав нам. Я була вкрай здивована і опублікувала це в мережі. У коментарях вже дізналася, що в нас є закон, який дозволяє використовувати об'єкти авторського права без гонорару й попередження в навчальних цілях. Закон про авторське право, стаття 21" - каже художниця.

І додає - малюнок, що потрапив до підручника, не створювався для якогось проекту, а малювався для себе. Відповідно, Рудська нікому не передавали ні авторські, ні майнові права. "Скоріше за все підручник робився за принципом, "що гугл послав", я публікую свої роботи в соціальних мережах, певно там їх знайшов упорядник чи автор. Скажу чесно, з емоційного боку, доволі образлива ситуація" - каже майстриня.

До суду художниця подавати не хоче. Каже - не має ні часу, ні грошей. Але розголосу надати прагне. "Звісно, можна було б зробити більше, але ж я не революціонер, я художник" - констатує Рудська.

Про "Видавничий дім "Освіта" "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Також "Освіта" "засвітилася" у вересневому скандалі з помилками у книжках. Тоді тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків цього видавництва
аж 153 помилки на 149 сторінках. 

Теги: Київ