Укрзалізницю спіймали на зборі даних про пасажирів

Галина Танай
3 жовтня 2013р. 11:35

Укрзалізницю спіймали на зборі даних про пасажирів

Укрзалізницю спіймали на незаконному збереженні персональної інформації про пасажирів. Тепер залізничників змушують знищити всю базу даних, де зберігаються прізвища, імена, час і маршрути поїздок українців. Про це повідомила спеціальна комісія Державної служби з питань захисту персональних даних.

Як розповів голова комісії Володимир Козак, залізничники мають право вносити прізвище, ім'я та по-батькові пасажира в іменні квитки. Причому ці дані вписуються зі слів особи, а не з її документів. А от зберігати всю цю інформацію Укрзалізниця не має права - законом це не передбачено. І коли залізничники зберігають інформацію про особу, в тому числі час і маршрути її поїздок, це є грубим порушенням Конституції, Закону "Про захист персональних даних" та затверджених Кабміном Правил перевезення пасажирів. Після перевірки комісія Держслужби видала припис, що зобов'язує Укрзалізницю знищити базу персональних даних пасажирів. Зробити це залізничники мають до 29 листопада, а повідомити про результати - не пізніше 6 грудня. Втім, Укрзалізниця може оскаржити цей припис в суді.

База даних Укрзалізниці особливо занепокоїла правозахисників після того, як у травні кілька разів знімали з потягів учасників акції "Україно, вставай". Наприклад, міліціонери зірвали стоп-кран потяга "Маріуполь-Київ", зачитали список учасників акції протесту і вивели їх з вагонів. Аналогічний випадок стався з депутатом Горлівської міськради від "Батьківщини" Володимиром Рибаком - його так само зняли з потяга, коли він їхав на акцію протесту в Київ. На думку правозахисників, жоден громадянин не застрахований від того, що "Укрзалізниця" може надати його особисті дані міліції. 

Теги: Київ , Укрзалізниця , збір персональних даних