Препарат від тиску "підозрюють" у боротьбі з раком

Маша Землянська
3 жовтня 2013р. 11:56

Добре відомий багатьом сердечникам препарат Лозартан, використовуваний для зниження тиску, може допомогти і в інших областях - наприклад, збільшити тривалість життя хворих на рак підшлункової залози, повідомляє BBC.

Лозартан впливає на кровоносні судини в пухлинах і тим самим дозволяє продовжити життя пацієнтів на кілька місяців або навіть років, вважають дослідники з лікарні Массачусетсу. В даний час лише 5% хворих на рак підшлункової залози живуть не менше п'яти років. Частково це відбувається тому, що тільки одна з десяти пухлин виявляється операбельною. Дослідники розраховують, що Лозартан дозволить збільшити тривалість життя таких хворих.

Науковці провели досліди на мишах, в ході яких гризунам вводили Лозартан поряд із звичайною протиракової терапією. Препарат розслабляв судини, дозволяючи їм розширюватися і переносити більше крові. Таким чином, кровотік навколо пухлини поліпшувався, даючи можливість хіміотерапії швидше досягати мети. У підсумку миші, що отримали таке лікування, жили довше. Зараз дослідники збирають команду добровольців, щоб перевірити протиракову дію лозартану на людях.

Теги: Київ , ліки