У PhotoCULT – новий курс з фотографом Ляпіним

Галина Танай
3 жовтня 2013р. 12:02

У PhotoCULT – новий курс з фотографом Ляпіним

Цієї осені PhotoCULT підготував одразу два цікавих навчальних курси. Ми вже розповідали про "Фотографія: подорож довжиною у 180 років", а тепер представляємо "Художнє мислення та фотографія" - майстерню для тих, хто вміє фотографувати, але шукає більшого. Цей курс із мистецтвознавицею Вікторією Мироненко та фотографом Олександром Ляпіним стартує 16 жовтня.

Курс «Художнє мислення та фотографія» складається із занять у творчій майстерні Олександра Ляпіна та лекцій з історії фотографії. Під час курсу студенти слухатимуть лекції, дивитимуться фотографії та відео, виконуватимуть практичні завдання з обговоренням результатів. Вони підуть на найсміливіші експерименти і  шукатимуть свій унікальний авторський стиль. 

За словами Олександра Ляпіна, основна задача курсу – розвинути здібність мислити образами, без якої неможливо стати справжнім художником. "Курс допомагає визначитись зі «своїми» темами, веде до усвідомлення свого особистого стилю, допомагає визначитись з художньою авторською позицією. Я даю приблизні орієнтири, як. Ще одне завдання курсу – весь час робити речі, які ніхто не робить. Для мене дуже важливо не те, щоб бути в мейнстрімі – повторювати західні зразки і намагатись бути схожим на них – це не варіант, нам не потрібно тупе копіювання".

Фото: Мартін Парр
Фото: Мартін Парр

Одна з головних ідей курсу - розкрити індивідуальність кожного фотографа. "На курсі я засновуюсь на внутрішніх потенціалах кожної особистості. І тут важливо відкрити стиль. Кожна людина сама по собі унікальна – так закладено природою. Це потім освіта, виховання, соціальні норми, стереотипи – вони перетворюють нас у одноманітні біологічні машини. І ось для можливості творчості треба повертати індивідуальність. Коли її розкривають – з’являються думки, свої думки, нові думки. І людина, нарешті, починає працювати і створювати унікальні речі. До процесу навчання я іноді залучаю відомих фотографів. Я просто їх знайомлю – студентів і вже  сформованих авторів. Це дуже важливо – спілкуватись. Адже ми живимо один одного. Фотографи приходять і вкидають у студентів ще інформацію для переживань. На цих особистостей можна рівнятись. Повторити їх неможливо, але це спонукає шукати себе", - так пояснює свй метод викладання Олександр Ляпін.

Фото: Ірвін Пенн
Фото: Ірвін Пенн

Поруч із заняттями творчої майстерні на слухачів чекають захоплюючі історії про те, як зароджувалася, чим жила фотографія протягом практично двох століть і яке її місце в історії та візуальній культурі сьогодні. Занурюватись в історію фото студенти будуть із кандидатом наук, викладачкою та мистецтвознавицею Вікторією Мироненко. Лекції  познайомлять із легендарними школами, знаковими явищами, культовими особистостями, дадуть творчий поштовх до винайдення своєї унікальної візуальної мови і допоможуть уникнути «вигадування велосипеду» на шляху становлення себе як митця.

 Для реєстрації на курс пишіть на education@photocult.com.ua із зазначенням свого імені та контактного телефону. Контакт координатора курсу - 096 975 92 85. Місце проведення занять - Місце - Фролівська 1/6, третій поверх. 

Теги: Київ , PhotoCULT , Ляпін , Мироненко , курси