На арт-центр у садибі Мурашка грошей не давали

Ольга Бондаренко
3 жовтня 2013р. 15:08

Попри нещодавні обіцянки перетворити занедбану садибу Мурашка на арт-центр, гроші на реконструкцію будинків №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській - бюджетом не передбачені. Про це "Свідомо" повідомили у Департаменті економіки та інвестицій Київської міськдержадміністрації.

"Програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2013 рік не передбачені кошти на проектування та реконструкцію зазначеної садиби", - йдеться у повідомленні.

18 вересня депутат Київради Павло Тесленко заявив, що садибу Мурашка можуть передати на баланс департаменту культури та перетворити на арт-центр. Будинки №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва. Починаючи з 1996-го року Головне управління житлового забезпечення київміськадміністрації намагається незаконно виселити родину мешканця будинку Олександра Глухова  і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки. Садиба Мурашка  вже більше року перебуває у комунальній власності – з 21 травня 2012. Але в будинку досі досі перебувають охоронці приватної фірми "Пантеон Інвест". 28 червня в історичному будинку сталася пожежа, за попередньою версією - через підпал. Захисники садиби Мурашка впевнені: за руйнування пам’ятки має особисто відповісти Олександр Попов, адже саме він у лютому пообіцяв киянам вжити всіх заходів для консервації будівлі.

Теги: Київ