"Тест" розповів, яку моцареллу краще не їсти

Галина Танай
4 жовтня 2013р. 9:29

"Тест" розповів, яку моцареллу краще не їсти

З восьми марок сиру моцарелла, що продається в українських супермаркетах, у двох знайшли кишкову паличку. Про це свідчать результати експертизи Центру "Тест".

Експерти перевіряли моцареллу українських марок "Добряна", "Славія", "Гудвін Геркулес", "Вершковий рай", "Paolo" та "Поліська сироварня", а також дві імпортні - "рідну" італійську "Galbani" та німецьку "ZOTT Zottarella Classic". Кишкову паличку знайшли у моцареллі "Гудвін Геркулес" та "Paolo". Фізико-хімічні та мікробіологічні показники у цих сирів не відповідають нормі. А у моцареллі "Поліської сироварні" знайшли немолочний жир, тому вважати їхній продукт сиром не можна взагалі.

Що ж до смакових якостей, то в експертів були зауваження до моцарелли "Вершковий рай" і "Славія" - вони отримали оцінку "задовільно". Зовсім не моцареллою виявився сир від "Поліської сироварні". Виробників сиру спіймали і на дрібному шахрайстві - моцарелли у пакунок кладуть менше, ніж зазначено на упаковці, а ось розсіл ллють щедро. Найменш чесними виявились "Galbani" - 117, 4 грамів сиру замість 125 - та "Гудвін Геркулес" - лише 189,2 з обіцяних 220.

В результаті найгіршою (і найдешевшою) виявилась моцарелла "Поліської сироварні". Оцінку відмінно отримали лише дві моцарелли - наша  "Добряна" і німецька "ZOTT Zottarella Classic".


Теги: сир , кишкова паличка , тест , моцарелла , Київ