Люди Януковича отримали шматок площі біля Вокзалу

Максим Опанасенко
4 жовтня 2013р. 9:39

Люди Януковича отримали шматок площі біля Вокзалу

З боями, штурмом і кровопролиттям у середу пройшло засідання Київради. Група активістів і нардепів, наполягаючи на незаконності його проведення, намагалися прорватися усередину. Бійці "Беркута" мали з цього приводу іншу думку.

Напередодні засідання київських депутатів у середу, 2 жовтня, секретар Київради Галина Герега заявила - сесія необхідна для того, аби кияни отримали тепло. Але дружнє голосування її колег стосувалося далеко не тільки тепла. Більшість проголосованих питань - роздача київської землі.

Зокрема, на Ползунова, 1. Депутати проголосували "за" передачу нежилої будівлі - з терасою і автостоянкою - приватному ТОВ.

Що це за місце? Ползунова, 1 – це площа напроти Південного вокзалу і поруч з торгівельним центром «Симпатик». Десятки тисяч людей проходить і проїжджає тут щодня. Що тут збираються експлуатувати? Всесвітньовідомий ресторан швидкого харчування KFC.

Чому його тут звели? Це інвестиційний проект. У 2011-му цю землю – 0,29 гектарів – мерія передала  комунальникам з «Київського інвестиційного агентства».


  

Воно провело конкурс по залученню інвестора.

Триповерховий KFC – це і є об’єкт інвестиції. А ще тераса:

І паркінг:

Які цілі цього проекту для міста? «Створення робочих місць, збільшення надходжень до міського бюджету, утримання територій за рахунок коштів інвестора» - йдеться в паспорті об’єкта.  Більше ніяких вимог до фірми-інвестора не висували.


 

Хто інвестор? Переможцем інвестиційного конкурсу у березні 2012-го стало ТОВ «Київ-АРТ». Орієнтовна вартість будівництва KFC - 6 мільйонів 670 тисяч гривень.


  

Оскільки фірма – переможець конкурсу, то тепер Київрада і передала земельну ділянку, на котрому зведено ресторан, з користування інвестиційних комунальників в користування ТОВ – у довгострокову оренду на 25 років. Це питання і було винесене на сесію Київради. Голосували за нього швидко, без обговорення.

Тепер 25 років ТОВ зароблятиме на «козирній» привокзальній площі.

Про «Київ-Арт» «Свідомо» писало вже багато разів.

За даними держреєстру підприємців, з 2007-го року «Київ-Арт» займається будівництвом. Проте популярною стала якраз у тому ж 2012-му, коли стало переможцем інвестконкурсу.

 

Серед засновників компанії - Марина Пелих. Хто це? Директор кінотеатру в самісінькому центрі Києва - «Зоряний». До неї директором був Андрій Кравець. Проте в 2006-му він був змушений піти: спочатку заступником у Кабмін, потім депутатом від Партії регіонів у Верховну Раду, а у 2010-му – до Державного управління справами. Керує ДУСею він і нині. За офіційною біографією Кравець – чоловік Марини Пелих.

«Київ-арт» неодноразово «виринав» в київських земельних історіях. Ця компанія отримала землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. І 128 квадратних метрів в найелітнішій частині Києва – Пасажі. При чому за ціною майже у 8 разів меншою за реальну ринкову.

Сама Пелих також вже світилися в подібних питаннях. Пов’язана з її бізнесом компанія – ТОВ «Хенсфорд Україна» навесні отримала частину Поштової площі для будівництва торгівельного центру.

Згодом, засновниці «Хенсфорду» - «Хенсфорд Імпекс ЛЛП» - дістався не менш ласий шматочок Києва – історичний маєток на Круглоуніверситетській.

Це лише ті об'єкти, про які нам поки що вдалося дізнатися. 

 

 

 

Теги: Київ