На "Молодість" їде легендарний Лордан Зафрановіч

Галина Танай
4 жовтня 2013р. 12:11

На "Молодість" їде легендарний Лордан Зафрановіч

Ще один сюрприз від "Молодості": на фестиваль приїде режисер Лордан Зафрановіч, автор культового фільму "Окупація в 26 епізодах", що свого часу здійняв скандал у Каннах. У Києві знаменитий хорват покаже повну відновлену версію "Окупації". Крім того, Зафрановіч говоритиме про цензуру, компроміси в мистецтві, війну в Югославії та політичний тиск на режисерів.

"Окупація в 26 епізодах" - перша частина трилогії Зафрановіча про Другу світову. Фільм розповідає про життя трьох друзів - італійця Тоні, хорвата Ніко та єврея Міхо - перед початком війни. Їх нормальне життя закінчилось, коли мирний похід у гості був перерваний стріляниною і повітряним нальотом. Війна змінила Дубровник - і ці зміни торкнулися в першу чергу поведінки людей. 

Через еротичні сцени, гострі політичні моменти та негативне зображення хорватів у Другій світовій трилогія Зафрановіча викликала сильний резонанс у колишній Югославії. А на Каннському фестивалі в 1979  більше сотні поважних гостей покинули залу, коли на екрані показували звірства воєнних часів. Люди чекали під Палацем фестивалів, щоб  освистати режисера, а одна розгнівана глядачка намагалась зупинити показ, піднявшись до проекційної зали. Сам Зафрановіч стверджує, що зображені ним події не лише відбувалися насправді, а й були задокументовані. 


Також на "Молодості" покажуть документальний фільм Паво Марінковіча «Окупація, епізод 27» - історію про  добровільне вигнання Лордана Зафрановіча у Прагу та його злет від талановитого невдахи до шанованого югославського режисера.

Теги: Київ , Кіно , Молодість , Зафрановіч