"Зламані" реєстри за три роки з'їли півмільярда

Максим Опанасенко
6 жовтня 2013р. 15:26

Приватні фірми, що володіють авторськими правами на державні реєстри Міністерства юстиції, за три роки заробили на цій справі майже півмільярда державних гривень. Про це пише Юрій Бутусов у «Дзеркалі тижня. Україна».

А точніше - 411 мільйонів гривень. Їх отримали дві фірми - «Арт-мастер» і «3-Т». При цьому, за ці три роки фірмам вдалося наростити свої доходи в порівнянні з 2007—2009 роками., коли Мінюст сплатив приватним компаніям винагороди на суму 205 мільйонів. 

Інформцентр

Друга фірма тісно пов'язана з концерном ЄДАПС, що донедавна був монополістом у виготовленні "голограмованих" документів, включаючи водійські права і паспорти. Перша фірма так само пов'язана з концерном, але вже не прямо, а через фірму-засновника - "Ейч Бі стрентон лімітед" з Кіпрських островів. Тепер же ЄДАПС потроху відсторонили від більшості раніше виконуваних робіт. 

З 1 жовтня 12 офіційних держреєстрів України - не працювали. Генпрокуратура вже почала розслідування цієї справи, а тим часом трудовий колектив "Інформаційного центру" написав звернення, у якому йшлося не лише про злам хакерами держреєстрів, але і про викрадення даних. "За нашими даними, інформація з реєстрів вже знаходиться у руках осіб-рейдерів", - повідомляли в заяві. Після звернення працівників - їх почали по одному викликати до керівництва та залякувати. За тиждень до цього новим очільником центру став Леонід Богданов. Вже після цього Мінюст під керівництвом Олени Лукаш акцептував угоду з держпідприємством на ведення реєстрів у другому півріччі 2013 року вартістю 309,55 мільйонів гривень.

Юрист Тетяна Монтян вважає, що скандал з реєстром - це відображення "війни" між нинішнім і колишнім міністрами юстиції Лукаш і Лавриновичем. Ряд журналістів вважає, що Лукаш просто поставила потрібних їй людей на посаду в центр, що займається реєстрами і з цим пов'язане виділення значних коштів на їхнє ведення.

 

 

Теги: Київ