У Табачника знов рекламують платні програми

Максим Опанасенко
7 жовтня 2013р. 9:58

Міністерство освіти і науки знову взялося рекламувати платні комп'ютерні програми для шкіл. 

Ще у вересні прес-служба міністерства через свою офіційну сторінку у Facebook поширила повідомлення про те, що керівники навчальних закладів могли б скористатися експертно-правовою системою "Expertus", котра вивільняє час за рахунок автоматизації документообігу. 

Система, розроблена ТОВ "Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку", коштує грошей. За різні рівні доступу до програми для шкіл треба віддати 2 400 - 2 850 гривень. Про це в повідомленні прес-служби МОН, чомусь, не сказано. 

Ми запитали у МОН - чи варто вважати повідомлення наказом для шкіл. І отримали відповідь - системи не є обов'язковими, але міністерство не заперечує проти їхнього використання у школах та дитсадках:


 

Подібне уже було у 2012-му. Тоді Міносвіти вирішило провести експеримент і наказало обраним школам з різних областей почати працювати з електронною базою даних "Курс.Школа". Це комп’ютерна програма, яка належить приватній харківській фірмі ТОВ "Нові знання". Її власниця – Тетяна Черепанова. Безкоштовно школи могли користуватися програмою, котра нібито полегшує "документально-паперову" роботу, місяць, опісля треба було сплатити кілька тисяч гривень (в залежності від кількості учнів) за ліцензійний ключ (Школа, де менше 60 учнів заплатила 1240 гривень плюс 390 гривень. Школа розміром до 100 учнів - 1560 і 520 гривень. До 200 - 1970 і 640 гривень. До 500 учнів – 2690 і 820 гривень. Великі школи, де вчиться більше 500 учнів, мають сплатити за програму 3850 гривень і додавати 970 щорічної платні). Система збирала інформацію про учнів, батьків і вчителів і надсилала її до Єдиної державної бази з питань освіти, що належить МОН. Оплату у більшості випадків "повісили" на батьків. Котрі і висловили своє незадоволення у соцмережах.

Цей експеримент проводився на основі наказу Міносвіти. Котрого зараз знайти на сайті МОН, чомусь, неможливо.

Влітку ряд управлінь освіти Київської області отримали наказ - продовжити працювати з "Курс.Школа". Чиновники, що надіслали наказ, посилаються в ньому на указ президента і постанови Кабміну. Система знову мала збирати персональні дані і надсилати її до ЄДЕБО. А школи, відповідно, повинні знову шукати гроші на оплату програми, звертаючись до батьків або шукаючи інших "спонсорів".

Ми запитали про "харківську програму" у Міносвіти. Виявилося, так ніяких наказів з цього приводу не давали:

 

Теги: Київ