Киянин намагається вберегти місто від еко-бомб

Ольга Бондаренко
7 жовтня 2013р. 14:46

Киянин намагається вберегти місто від еко-бомб

6 жовтня, біля Пам'ятника Магдебурзькому праву, в рамках "Вечора Бажань" кияни випустили 286 гелієвих кульок з прикріпленими до них світлодіодами з батарейками. За словами київського активіста Єжи Коноп'є, це становить велику загрозу для екології:  батарейки згодом потраплять у воду та ґрунт, де вони розкладуться і наповнять їх важкими металами та канцерогенами.


 

Незважаючи на попередження Коноп'є, знайти спільну мову з організаторами йому не вдалось. Місцева влада також не перейнялась еко-хвилюванням киянина: захід відбувся, і завдяки цьому було зібрано 1500 гривень на операцію хлопчика Давида Бенідзе. "Безперечно, хлопчику потрібно допомогти, але не ціною здоров’я інших дітей. Робити благородну справу краще більш цивілізовано!", - побивається активіст. - " Елементи живлення містять в собі важкі метали (свинець, кадмій, ртуть тощо) та інші речовини, що є токсичними і канцерогенними (викликають рак). Одна навіть невеличка батарейка може забруднити 400 літрів води або землю площею 20 кв. метрів!". Активіст з друзями не зміг завадити проведенню "Вечора бажань", але присутній на заході був: "Ми змоїми друзями купили три кульки — кожному по одній, але не випустили їх у небо. Самі кульки після заходу ми знищили, діставши звідти елементи живлення. Пізніше ці батарейки я здам на утилізацію". 

 "Свідомо" вдалось поспілкуватись з організатором заходу Леонардом Григор'євим. Він погоджується, що моменти екології є, але, на його думку, вони спірні й сумнівні: "Певні моменти екології є. Але ж і кожного останнього дзвоника безліч шкіл випускають гелієві кульки, багато свят не обходиться без них. Вибачте, але і поліетиленові пакети довго розкладаються у землі. Якби це становило велику загрозу для киян, невже захід погодили б у КМДА, МВС, Мінкультури та МНС?". Натомість активіст Коноп'є не здається, та планує домогтися заборони, якщо не продавати подібні пристрої, то хоча б запускати їх у небо. 

 

Теги: Київ