Рейтинг точності погодних сайтів від OPOGODE.UA


8 жовтня 2013р. 13:25

Рейтинг точності погодних сайтів від OPOGODE.UA

Упродовж усього літа проект Opogode.ua порівнював прогнози найпопулярніших метеорологічних сайтів з фактичними даними про погоду по Україні та з'ясував, які з них найточніші.

Протягом 92 днів, у період з 01.06 по 31.08, Opogode.ua збирав прогнози погоди з 8 вітчизняних метеорологічних ресурсів та 5 міжнародних ресурсів. Всі прогнози зіставлялися з даними про фактичну погоду в Україні, надані вітчизняним Гідрометцентром.

Точність метеорологічних ресурсів Opogode.ua визначав за двома основними життєво важливим показниками - температурою та опадами.

Точність температури визначалася за точним збігом фактичної температури та прогнозованої температури з погрішністю + / - 2 градуси. Визначення точності опадів здійснювалася за збігом фактичних і прогнозованих опадів. Дані зіставлялися чотири рази на добу - вранці, вдень, ввечері і вночі, а потім добу за добою, місяць за місяцем підсумовувались.

В результаті проект Opogode.ua визначив лідерів точності прогнозів серед погодних сайтів по кожній області України, загальних лідерів по всій Україні та лідерів точності по Києву.

У середньому по областях України лідерами за прогнозами температури та опадів виявилися сайти Яндекс Погода/Sinoptik.ua (обидва сервіси використовують однакові прогностичні дані фінської метеорологічної служби Foreca), WorldWeatherOnline та Gismeteo.ua.

Рейтинг точності погодних сайтів по Києву за температурою очолили сайти Gismeteo.ua, Яндекс Погода/Sinoptik.ua, Opogode.ua та rp5.ua, а за опадами - Gismeteo.ua, Opogode.ua та WorldWeatherOnline відповідно.

Загальними лідерами по Україні за прогнозами температури виявилися Яндекс Погода/Sinoptik.ua, rp5.ua, Gismeteo.ua та WorldWeatherOnline, а по прогнозуванню опадів - Яндекс Погода/Sinoptik.ua, WorldWeatherOnline та Opogode.ua відповідно.

Хто виявився абсолютними лідерами за точністю?

Підводячи підсумки рейтингу погодних джерел аналітики Opogode.ua з'ясували, що найточнішими в Україні з прогнозів температури та опадів є такі сайти:

1) Gismeteo.ua - сайт української філії Gismeteo.ru, що є власністю науково-виробничого центру «Меп Мейкер».

2) Місце лідера в рейтингу точності розділили сайти Sinoptik.ua та Яндекс Погода, тому що дані прогнозу погоди для обох сайтів надає фінська метеослужба Foreca.

Sinoptik.ua - сайт від популярного українського порталу UKR.NET. Цікаво, що дані прогнозу на сайті не переміщуються до архіву, а проводиться їх кореляція з фактичною погодою від українського Гідрометцентру.

Яндекс Погода - сервіс популярної російської пошукової системи Яндекс.

3) Opogode.ua - український погодний портал, що збирає дані з популярних погодних джерел і формує власний прогноз, заснований на аналізі точності інших сайтів.

 

 

 

 

 

 

Теги: