Двоє блокувальників реєстрів ховаються від Пшонки

Максим Опанасенко
8 жовтня 2013р. 17:18

Генпрокуратура знайшла людей, винних у блокуванні державних реєстрів Міністерства юстиції. Проте підозрювані ухиляються від слідства і їх оголошено в розшук. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Встановлено, що внаслідок такого втручання відбулося блокування інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, що призвело до припинення функціонування 12 Державних і Єдиних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції. У ході розслідування на підставі зібраних доказів складено повідомлення про підозру двом службовим особам. Враховуючи, що вказані особі ухиляються від слідства, їх оголошено у розшук" - йдеться в повідомленні. Також ГПУ шукає винних у розтраті майна державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції. 

З 1 жовтня 12 офіційних держреєстрів України - не працювали. Трудовий колектив "Інформаційного центру" написав звернення, у якому йшлося не лише про злам хакерами держреєстрів, але і про викрадення даних. "За нашими даними, інформація з реєстрів вже знаходиться у руках осіб-рейдерів", - повідомляли в заяві. Після звернення працівників - їх почали по одному викликати до керівництва та залякувати. За тиждень до цього новим очільником центру став Леонід Богданов. Вже після цього Мінюст під керівництвом Олени Лукаш акцептував угоду з держпідприємством на ведення реєстрів у другому півріччі 2013 року вартістю 309,55 мільйонів гривень.

Юрист Тетяна Монтян вважає, що скандал з реєстром - це відображення "війни" між нинішнім і колишнім міністрами юстиції Лукаш і Лавриновичем. Ряд журналістів вважає, що Лукаш просто поставила потрібних їй людей на посаду в центр, що займається реєстрами і з цим пов'язане виділення значних коштів на їхнє ведення. 

Місце в держпідприємстві справді "хлібне". Про це свідчать суми, котрі щорічно виділялися з держбюджету розробникам реєстрів - приватним фірмам "Арт-мастер" та "3-Т". За три роки вони заробили 411 мільйонів гривень. При цьому, за ці три роки фірмам вдалося наростити свої доходи в порівнянні з 2007—2009 роками, коли Мінюст сплатив приватним компаніям винагороди на суму 205 мільйонів. 

Друга фірма тісно пов'язана з концерном ЄДАПС, що донедавна був монополістом у виготовленні "голограмованих" документів, включаючи водійські права і паспорти. Перша фірма так само пов'язана з концерном, але вже не прямо, а через фірму-засновника - "Ейч Бі стрентон лімітед" з Кіпрських островів. Тепер же ЄДАПС потроху відсторонили від більшості раніше виконуваних робіт. 

 

Теги: Київ