Кияни просять підвищити податок для сигаретників

Катерина Білоус
9 жовтня 2013р. 16:38

Кияни просять підвищити податок для сигаретників

Члени коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» оточили вхід до Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України. Активісти вимагають, аби влада підвищила акцизи на сигарети. Мітингувальники пояснюють свої наміри тим, що підвищення цін на цигарки – найефективніший спосіб боротьби з палінням за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я. 


 


«Припиніть труїти людей тютюновим димом», «Європейські ціни на сигарети», «Дешеві сигарети – дірки в легенях та бюджеті», «Продукти дорожчають швидше, ніж сигарети", - з такими плакатами вийшли активістиАктивісти вимагають у влади, аби вона підвищила акцизи на сигарети з існующих 11% до 20-25%.На їхню думку підвищення цін на цигарки змусить багатьох кинути палити, а крім того це закриє дірку в бюджеті, яка утворюється в кінці кожного місяця. За підрахунками Міністерства фінансів, до бюджету не доходить близько половини мільйону доларів. «Ми не можемо різко підвищити ціни на цигарки. Тут дуже тонка грань між здоров’ям людей та правом людей палити. Але це не остання ціна. Ми будемо підвищувати ціни поступово. Зараз ми обрали більш ефективний метод для того, аби зробити цигарки менш доступними. Наразі ми добиваємося того, аби сигарети заборонили продавати в кіосках взагалі. Цигарки будуть продавати лише в спеціалізованих магазинах, куди будуть впускати лише повнолітніх», – повідомляє заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрій Сенченко.

«Комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради України повинен був сьогодні розглянути питання подорожчання цигарок, але за кілька годин до початку засідання їх з порядку денного виключили», – повідомив один з депутатів, що  виходили з приміщення.Теги: сигарети , Цигарки , акциза , Київ