Церковники "витискають" останніх хворих з Лаври

Максим Опанасенко
10 жовтня 2013р. 9:01

Вісьмох останніх пацієнтів інфекційної клініки "Лавра" для хворих на СНІД та гепатит, котру передали на баланс церковників, намагаються "витиснути" з приміщення. У середу навіть з'явилося повідомлення про те, що входи-виходи туди забивають, а люди лишаються всередині.

Громадський активіст Ігор Луценко і журналістка Марія Лебедєва у середу ввечері з'їздили в клініку. Інцидент з блокуванням людей завершився, але хворі зараз не мають навіть найелементарнішого - води: "Сталкиваемся в дверях с людьми, которые оттуда выходят. Нет, не закрыли людей, выходит. Поднимаемся на второй этаж. Там стоят несколько исхудавших и несчастных девушек в халатах и тапках на теплый носок. Лица измученные и испуганные. С ними стоят еще какие-то люди. Те, с которыми мы столкнулись в дверях, поднимаются по лестнице на этаж, в руках - по 3 баклаги 5-литровой воды питьевой. Ставят перед палатами. "Воду нам отключили... церковники. Врачам сказали сюда не приходить, под страхом увольнения. Врачи теперь только на Амосова" - пише Лебедєва на своїй сторінці у Facebook. 

З 11-го вересня інфекційна клініка "Лавра" на Лаврській,11, не функціонує, як медичний заклад. Того ж дня ВІЛ–позитивні пацієнти клініки прикували себе наручниками до ліжок. А все від зневіри у обіцянки влади. Пацієнти представили присутнім копію доручення, в якому зазначено про те, що стаціонар клініки повинен переїхати в будівлю колишнього шкір-вендиспансеру по вулиці Галицькій. Дана будівля за висновками експертів не може використовуватися як стаціонар для ВІЛ-позитивних хворих чи для хворих з діагнозом гепатит. Конфлікт навколо клініки виник ще у 2011 році, коли Академія наук України прийняла постанову про розформування лікарні та переселення її окремих частин до різних закладів охорони здоров’я. З того часу клініка перебуває в епіцентрі постійних конфліктів.

На початку тижня активісти "Всеукраїнської мережі ЛЖВ" вийшли під Кабінет Міністрів з вимогою помістити хворих клініки Лаври у приміщення лікарні або ж надати їм гідне лікування у інших медзакладах. Голова пацієнтської організації UCAB Дмитро Шерембей заявив, що хворим обіцяли нове приміщення на Амосова, 5, але з існуючої клініки людей виселили, а обіцяне приміщення не підготували. Відтак, частину пацієнтів просто розкидали по поліклініках на амбулаторне лікування.

 

 

 

 

 

Теги: Київ