Будинки під стінами Софії продали забудовнику

Максим Опанасенко
10 жовтня 2013р. 9:44

Будинки під стінами Софії продали забудовнику

-          Ви не підкажете де 9-й номер корпус 2 і корпус 3? – питаємо у чоловіка в камуфляжній формі з наліпкою охоронної фірми. Він без поспіху оглядає вже бачені нами раніше закинуті приміщення.

-          А що ви шукаєте?

-          Фірму. Вони купили будівлі за цією адресою.

Кілька секунд чоловік мовчить, озираючись навколо.

-          Це ми. Точніше, ми охороняємо їхню територію. Ось ця будівля, ця, цей колишній склад медикаментів і цей колись жилий будинок.

-          А ця територія?

-          Вся їхня

У квітні захисники Києва, навчені досвідом варварської забудови на Гончара, підняли галас – в буферній зоні Софії Київської готується нове будівництво. Справді, тоді Вищий господарський суд зобов’язав Київраду укласти з приватною фірмою «Докас» договір оренди 23 соток землі прямо навпроти брами Заборовського, у провулку Георгіївському, 9/11. Чиновники мали підписати цей договір ще в 2007-му, коли фірма отримала право на оренду цієї землі.

Для чого? Для зведення житлового будинку з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом. 

Вже за три місяці прокуратурі, котра довела, що протягом 5 останніх років оренди цієї землі тут нічого з обіцяного так і не звели, вдалося через суд повернути цю ділянку, вартістю 17 мільйонів гривень, назад, місту. До того ж, прокуратура тоді заявила - будувати висотку під самою Софією - заборонено.

На активістському «прикладі» можна було б робити чергову переможну зарубку. Якби все насправді було так просто.

В чому проблема

Активісти і прокуратура боролися з орендою землі під брамою Софії. А «Докасу» вдалося вгризтися в територію по-іншому.

Спочатку, у грудні 2007-го, Київрада дозволила фірмі демонтувати частину газорегуляторного пункту і газопроводу, що знаходилися на цій ділянці. Таким чином, компанія отримала право розчистити собі «поле бою».

Далі – більше. Нам вдалося отримати договір купівлі-продажу нежилих будинків, підписаний 27 травня.

За ним мерія, а конкретно – Департамент комунальної власності Києва, продала два будинки – на цій же ділянці ТОВ «Докас». Площа одного – 94 квадратних метри. Другого – 115,3.


 


 


 

За скільки? Більше 200 квадратів навпроти Софії дісталися фірмі за 1 012 770 гривень. Це приблизно 130 000 доларів. Стільки ж коштує, наприклад, трикімнатна квартира на Дарниці.

Відтак, поновивши договір оренди у Георгіївському провулку, 9/11 в квітні, мерія вже в травні вирішила продала будівлі цій же фірмі на цій же території. Про майбутній демарш прокуратури тоді ще ніхто не знав.

Це ще не все. В судових рішеннях ми знайшли згадку про те, що і сусідні, вже закинуті будинки на Рейтарській, 18б і Рейтарській, 16б також належать «Докасу». Їх «Докас» купив у 2009-2010 роках. На жаль, ми не знаємо, за яку суму були придбані ці будівлі.


 


 

Ще одну будівлю на цій території (провулок Георгіївський, 9/11 літера «А») розміром у 193,5 квадратних метри, Київрада у жовтні 2011-му віддала громадянину Шнипку Максиму Миколайовичу – в обмін на будинок такого ж розміру на Ярославовому Валу 14 літера «Е».

Це рішення «ламає» схему «Докаса» по захопленню цілого периметру в історичній частині міста? Аж ніяк. Шнипко напряму пов’язаний з «Докасом». За даними «Наших грошей» власниками ТОВ «Докас» є Світлана Ігнатова і ТОВ «Центр української культури та мистецтва». Разом з цим, Світлана Ігнатова та Максим Шнипко є співвласниками ТОВ «Київюрком».

Відтак, приватна фірма, втративши орендні права, викупила всі будівлі на території.


Перемога прокуратури у суді може призупинитися апеляцією. А може і ні. Охоронець стверджує – вся ділянка і будівлі на ній зараз належать «Докасу». Так чи інакше, навряд щось завадить фірмі робити з тепер власними будинками усе, що їй заманеться. Приклад можна побачити у Десятинному провулку, де будівництво на місці палацу князя Володимира продовжується, не зважаючи на відсутність дозвільних документів і заборони суду.

 

Теги: Софія Київська , Докас , Київ