Лікарі амбулаторій до киян приїжджатимуть на Geely

Маша Землянська
10 жовтня 2013р. 11:48

Лікарі амбулаторій до киян приїжджатимуть на Geely

Для центрів первинної медико-санітарної допомоги - тобто амбулаторій, за кошти державного бюджету купили 150 спеціалізованих легкових автомобілів «Медична допомога». У Департаменті охорони здоров’я інформують – нові автомобілі марки «Geely» допоможуть медикам: здійснювати оперативну доставку аналізів з амбулаторій до лабораторії, нададуть змогу привозити до віддалених районних амбулаторій спеціалістів вузьких спеціальностей з клініко-діагностичних центрів, транспортувати до амбулаторій пацієнтів, яким важко пересуватися.

Загалом на придбання автомобілів з держбюджету виділено 10 мільйонів 785 тисяч гривень. Об’єм багажного відділу Geely - 473 літри, що дозволяє розмістити все необхідне медичне устаткування для надання первинної медичної допомоги.

У вересні Департамент охорони здоров’я  замовив нові машини для станцій "швидкої" - шість карет "швидкої" та один реаномобіль. Всього за сім нових карет "швидкої" треба віддати – 4 мільйони 900 тисяч гривень. Приїхати автівки мають до кінця року. "Свідомо" з'ясувало, що замовлення отримала компанія «Автоспецпром». Це "молодша сестра" компанії, що вже рік як заборгувала МОЗу 27 мільйонів гривень. Серед засновників «Автоспецпрому» – один з синів відомого своїм опіковим центром у Донецьку Єміля Фісталя – Володимир. Разом з ним ще троє людей – Тігран Дзігуа, Федір Суворовський та його син – Віталій. Саме ці троє мають ще один спільний бізнес – компанію "Крас". У 2011-му році МОЗ замовив 216 карет швидкої допомоги на 140 мільйонів гривень. Привезти їх мав саме ТОВ "Крас". Проте в історії на півтори сотні мільйонів сталася біда. Окрім того що "Крас" прострочив терміни угоди, прийняти автівки з першого разу МОЗ відмовився. Недорахував купу обладнання, яке власне і складало більшу частину вартості авітівок. За прострочені терміни МОЗ вирішило взяти з фірми "Крас" штраф у 27 мільйонів гривень. Натомість керівництво компанії претензій не визнало. У відповідь на запит "Свідомо" в МОЗі повідомили: у вересні 2012-го року Господарський суд постановив штраф з "Красу" стягнути. Компанія тричі подавала на апеляцію, але так і не добилася перегляду справи. Але гроші на рахунок відомства так і не перерахувала.

 

Теги: Київ , гроші