НЕЦУ: Дерева в Маріїнці вирубують незаконно

Ольга Бондаренко
10 жовтня 2013р. 15:36

Вирубка дерев у Маріїнському парку, неподалік оглядового майданчика, є незаконною. Про це заявили у всеукраїнській громадській організації "Національний екологічний центр України". 

"Працівники, що наразі здійснюють демонтаж  оглядового майданчика прямо кажуть, що ділянка вирубана  з метою будівництва мосту від скандального вертолітного майданчика до парку", - йдеться у повідомленні НЕЦУ. Заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк пояснює, що наразі в державі немає органу, який має видати погодження на вирубку дерев: "Маріїнський парк та схили Дніпра у Києві є об’єктами природно-заповідного фонду, у зв’язку із чим рубка на них можлива лише з погодженням органів Мінприроди України. Проте, 17 травня цього року територіальні органи Мінприроди України припинили існування у зв’язку з реалізацією адміністративної реформи. Відповідні зміни до законодавства ще не внесені. Тому органу, що має видати дане погодження не існує, а отже такого погодження однозначно нема", - говорить Василюк.

В НЕЦУ вже звернулись до органів прокуратури з метою з’ясувати достовірні причини вирубки дерев, про яку стало відомо у середу. За офіційною версією, дерева вирубили, аби укріплювати ґрунт від Арки дружби народів до Аскольдової могили. Раніше оглядовий майданчик у Маріїнському парку, куди заради красивої панорами міста приходять тисячі людей, загородили парканом. 

 

Теги: Київ