Нардеп наскаржився Пшонці на підручники Табачника

Максим Опанасенко
11 жовтня 2013р. 10:00

Народний депутат Іван Стойко вимагає від Генпрокурора Віктора Пшонки покарати міністра освіти Дмитра Табачника за купу помилок у нових підручниках. Про це повідомляється на офіційному сайті нардепа.

"Педагоги міста Тернополя знайшли 153 помилки та неточності на 149 сторінках підручника з математики для 1-го класу. Не кращою якістю відрізняються підручники з математики для другокласників. У підручниках допущені грубі русизми, пропущені коми і тире, сам математичний матеріал також залишає бажати кращого. Елементарні мовні помилки у підручниках помітили й видавці, про що було повідомлено Міністерство освіти. Крім того, зауваження вчителів викликали і інші підручники для першокласників" - каже Стойко. І додає - держава не повинна дозволяти публічного приниження, зневажання чи навмисного спотворення української мови.  "Мільйони державних коштів пішли на нікому не потрібну макулатуру" – вважає нардеп.

У вересні тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків, котрий друкував "Видавничий дім "Освіта" аж 153 помилки на 149 сторінках.  Не кращими є книги і для друго- і п'ятикласників. На помилки скаржаться також батьки і вчителі - освітні форуми переповнені незадоволенням якістю книжок. Головний редактор "Видавничого дому "Освіта" Олег Костенко вже відхрестився від сотень помилок у підручнику "Математика" для першокласників, не вважаючи їх помилками як такими. Такої ж думки і Міністерство освіти та науки. Ба більше - у МОНі заявляють, що якість шкільних підручників зростає з кожним роком і 2013-й - не виняток.

Для довідки

Про "Видавничий дім "Освіта" "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, "Ґенезою" колись керував нинішній директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрий і займається державною закупівлею підручників, Олександр Удод.

 

Теги: Київ