У Табачника радять не думати про фізіологію курки

Максим Опанасенко
11 жовтня 2013р. 12:40

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти спростовує інформацію про використання в школах підручників з дуже складною термінологією і радить не замислюватися над фізіологією Курочки Ряби. Такою є відповідь ІІТЗО на сюжет телеканалу СТБ про батьківське невдоволення цьогорічних посібників з математики.

"Висловлювання автора «отсутствие множественных чисел и подмножеств на письме обозначают цифрой ноль» ставить під сумнів його кваліфікацію. Мало того. Продемонстрований в репортажі підручник і сторінка, на якій йдеться про Курочку Рябу, не стосується жодного з підручників, виданих у 2013 році. Отже цим підручником в 2013/2014 навчальному році користуватися не можна. Також нагадуємо автору, що Курочка Ряба – це казковий персонаж, а відтак розмірковування над її фізіологію є зовсім недоречним" - кажуть в Інституті. І додають - всі завдання в підручниках з математики для 5 класу, що вийшли цьогоріч, розділені за рівнями складності, а отже для кожного учня можна знайти завдання відповідно до його рівня підготовки.

До слова, ось сюжет журналістів СТБ, де йдеться про зовсім непідйомні для дитини математичні поняття і Курочку Рябу, котра зараз може знести десятки золотих і срібних яєць (що, на думку авторів сюжету, перевертає дитяче уявлення про світ з ніг на голову):

А тим часом, народний депутат Іван Стойко вже вимагає від Генпрокурора Віктора Пшонки покарати міністра освіти Дмитра Табачника за купу помилок у нових підручниках. У вересні тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків, котрий друкував "Видавничий дім "Освіта" аж 153 помилки на 149 сторінках.  Не кращими є книги і для друго- і п'ятикласників. Депутат вважає це наругою над державною мовою.

На помилки скаржаться також батьки і вчителі - освітні форуми переповнені незадоволенням якістю книжок. Головний редактор "Видавничого дому "Освіта", де і були надруковані ці підручники, Олег Костенко вже відхрестився від сотень помилок у підручнику "Математика" для першокласників, не вважаючи їх помилками як такими. Такої ж думки і Міністерство освіти та науки. Ба більше - у МОНі заявляють, що якість шкільних підручників зростає з кожним роком і 2013-й - не виняток.

Для довідки

Про "Видавничий дім "Освіта" "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, "Ґенезою" колись керував нинішній директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрий і займається державною закупівлею підручників, Олександр Удод.

 

 

 

Теги: Київ