Кияни обороняють Десятинку від будівельників

Маша Землянська
12 жовтня 2013р. 10:33

Кияни обороняють Десятинку від будівельників

Кияни вийшли на охорону Десятинного провулку від забудовників. Люди перекрили дорогу будівельній техніці - а відтак заважали руйнвати історичну землю.

"Обороняємо Десятинний провулок. Відбили з Дзиндзею 2 атаки. Перша - пробували відтягнути мій мотоцикл. Друга- намагалися тупо стати на дорозі і маніпулятором вантажити через паркан і тротуар. Приїхала мілція. Вона звісно в курсі що будівнитцтво незаконне, але офіційно припиняти роботи не буде. Доводиться нам", - пише громадський активіст та захисник Києва Ігор Луценко. Він же пропонує: "Друзі, а давайте якось згуртуємося і організуємо а) чергування б) тривожну групу, готову на виїзд по сигналу. Пропоную це робити у цьому пості, а далі спілкуватися на базі спільноти, що залінкована нижче: https://www.facebook.com/groups/158561700960522".

В обід 11-го жовтня до Десятинного провулку приїхали КАМАЗ, екскаватор та вантажівка привезла кран. Також невідомі зняли з будинку у Десятинному провулку плакат Христоса у терновому вінку. "Боже, врятуй Київ від незаконних забудов!", - з такими словами дивився на киян два тижні зі стіни Іісус. Натомість Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11-го червня. Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйновано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

 


Теги: Київ , земля , забудова , Десятинна церква