У Табачника знову обманули вчителів

Максим Опанасенко
14 жовтня 2013р. 8:51

Ні Міністерство освіти і науки, ні Інститут інноваційних технологій і змісту освіти не розмістили на своїх сайтах збірників завдань для проведення так званих міністерських тестів для 5 і 10 класів, котрі стартують вже сьогодні. 

У Інституті, котрий і опікується цим питанням, "Свідомо" заявили, що затримка розміщення збірників - питання технічне. І пообіцяли зробити це протягом дня. Відтак, щонайменше перший тест вчителям і учням доведеться складати "навпомацки".

Інформація про те, що Міністерство освіти хоче потестувати 5 і 10 класи з'явилася у вересні. За планом це - проста моніторингова перевірка знань, але і батьки і вчителі вже встигли вдосталь наскаржитися на надмірне додаткове навантаження на своїх дітей. Так, 5-класникам з 14 до 25 жовтня треба написати 5 тестів, 10-класникам - аж 10.

У відповіді на запит "Свідомо" Інститут повідомив, що грошей з бюджету на це брати не буде, а збірники завдань безкоштовно викладе на своєму сайті.

Для довідки

Щось схоже Міністерство робило навесні 2011-го. Тоді Міносвіти розіслало у всі обласні і міські управління листа з інформацією про те, що в травні школярі 5-8 класів повинні написати спеціальні контрольні роботи. Щоб підготуватися до перевірки, МОН радило використовувати збірники завдань, які отримали його гриф. Збірники ці коштували по 15 гривень за кожен, при потребі - мінімум 4 книжки для одного школяра. Їхнім друком займалися видавництво "Ранок", "Літера" і "Основа". Батьки мусили купувати збірники за свої гроші. Лише після того, як "Свідомо" розслідувало цю схему, Міносвіти оприлюднило завдання на своєму сайті.

 

Теги: Київ