В Арсеналі буде виставка режисера Ульріха Зайдля

Галина Танай
14 жовтня 2013р. 11:10

В Арсеналі буде виставка режисера Ульріха Зайдля

"Молодість" порадує не лише фільмами, а й фото - з 19 по 27 жовтня працюватиме виставка австрійського режисера Ульріха Зайдля. Секс-тур п'ятдесятирічної матері сімейства, недитячі пристрасті у таборі для схуднення та місіонерство під час відпустки - через життя трьох жінок Зайдль досліджує тілесність, сексуальність і духовність. Найяскравіші кадри з трилогії "Рай" можна буде побачити в Мистецькому Арсеналі.

Дія фільму «Любов» розгортається на пляжах Кенії, де п’ятдесятирічна Тереза проводить час серед інших пристаркуватих секс-туристок, які шукають собі молодих чорношкірих коханців. Вона міняє одного чоловіка на іншого – одне розчарування змінюється іншим, адже любов на березі моря в Кенії – це бізнес. У камерному фільмі «Віра» Ульріх Зайдль  розмірковує над тим, що означає нести на собі хрест. Для Анни-Марії, асистентки рентгенолога й сестри Терези, рай – це Ісус. Під час своєї відпустки вона фанатично займається місіонерством, тримаючи у руках мандрівну статую Діви Марії, і веде справжню сімейну війну зі своїм, але чужим їй чоловіком-мусульманином. У третьому фільмі «Надія» Ульріх Зайдль розповідає про перебування Мелані, Терезиної доньки, в молодіжному таборі для схуднення, де вона закохується у керівника табору, лікаря, старшого за неї на сорок років. Вона бажає його, як тільки може бажати необізнана у коханні дівчина, намагаючись з усією своєю невинністю звабити його. Проте лікар не піддається спокусі, усвідомлюючи неможливість такого кохання.


 
Ульріх Зайдль працює з формально неприйнятними засобами – непорушні кадри, жорсткий монтаж і далекі відстані. Ці картини дуже схожі на естетику документалістики у фотографії. Мова його кадрів концентрується завдяки своїй стислості та зрозумілості на сутності головних героїв і чітко вловлює їхню взаємодію з навколишнім світом. Ульріх Зайдль вилучає зі стрічки окремі кадри й вивчає їхню композицію та естетику. Цей процес протилежний тому, який зазвичай використовують виробники фільмів, – у Зайдля один кадр передає усю суть. Режисер  не дозволяє відвести погляд, заглиблюється в деталі й не пропускає жодного моменту, часто навіть таких, що змушують глядача зніяковіти. Спершу тебе розважають, але потім ти неприємно вражений – але  не від побаченого, а від самого себе. Тому що в рухомих і статичних картинах Ульріха Зайдля легко побачити, що ти належиш до тієї ж самої породи, як і головні героїні фільмів, – до породи людей.

43-тій кінофестиваль "Молодість" відбудеться з 19 по 27 жовтня. Головною локацією  буде кінотеатр "Київ". Окремі події відбуватимуться у "Жовтні", "Кінопанорамі", а також культурно-освітньому центрі "Майстер-Клас". 

Теги: Київ , Молодість , Кіно , виставка , Ульріх Зайдль