Тести Табачника продовжують водити школярів за ніс

Максим Опанасенко
15 жовтня 2013р. 9:44

Тести Табачника продовжують водити школярів за ніс

Міністерство освіти і науки перенесло тестування учнів 5 і 10 класів, котре ще місяць тому вирішили проводити з 14 жовтня. Про це "Свідомо" повідомила прес-служба МОН.

"З метою врахування зміни структури 2013/2014 навчального року в окремих регіонах у частині графіка учнівських канікул проведення з 14 до 25 жовтня 2013 року моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів у початковій та основній школі перенесено. Відповідно до наказу, моніторинг відбудеться з 12 листопада до 12 грудня 2013 року" - йдеться в повідомленні.

Тести, котрі повинні були перевірити рівень знань школярів двох класів, мали стартувати у понеділок. Завдання для них мали з'явитися на сайтах МОН і Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. Але їх так і не вивісили. У Інституті, котрий і опікується питанням тестування, "Свідомо" заявили, що затримка розміщення збірників - питання технічне. Відтак, найвірогідніша причина перенесення тестів - саме відсутність завдань.

Інформація про те, що Міністерство освіти хоче потестувати 5 і 10 класи з'явилася у вересні. За планом це - проста моніторингова перевірка знань, але і батьки і вчителі вже встигли вдосталь наскаржитися на надмірне додаткове навантаження на своїх дітей. Так, 5-класникам з 14 до 25 жовтня треба було б написати 5 тестів, 10-класникам - аж 10. Тоді ж на запит "Свідомо" Інститут повідомив, що грошей з бюджету на це брати не буде, а збірники завдань безкоштовно викладе на своєму сайті.

Для довідки

Щось схоже Міністерство робило навесні 2011-го. Тоді Міносвіти розіслало у всі обласні і міські управління листа з інформацією про те, що в травні школярі 5-8 класів повинні написати спеціальні контрольні роботи. Щоб підготуватися до перевірки, МОН радило використовувати збірники завдань, які отримали його гриф. Збірники ці коштували по 15 гривень за кожен, при потребі - мінімум 4 книжки для одного школяра. Їхнім друком займалися видавництво "Ранок", "Літера" і "Основа". Батьки мусили купувати збірники за свої гроші. Лише після того, як "Свідомо" розслідувало цю схему, Міносвіти оприлюднило завдання на своєму сайті.

 

Теги: Київ