У "Смолоскипі" стартує Осіння літшкола

Галина Танай
18 жовтня 2013р. 14:37

У "Смолоскипі" стартує Осіння літшкола

Як стати професійним письменником, що робити, коли зникає натхнення, і як надрукувати книгу, не потрапивши в рабство до видавця? Вже в суботу, 19 жовтня, тридцять щасливчиків почнуть вчитись тонкощів літератури у найуспішніших письменників і видавців. Одинадцять зірок, серед яких Оксана Забужко, Ірена Карпа, Андрій Кокотюха та Бекі Босхарт, роститимуть собі гідних конкурентів на "Осінній літературній школі".

Засновник Центру літературної освіти Дмитро Стретович упевнений: навчати молодого письменника писати можна і треба. Адже будь-який митець - художник, музикант, фотограф - обов'язково багато вчиться і шліфує свою майстерність, і тільки письменники наче й не потребують жодної спеціальної освіти. Тепер у початківців є можливість навчатись і надихатись разом з командою тренерів. Голова "Смолоскипу" Ростислав Семків розповідатиме про тонкощі видавничого процесу, журналіст і письменник Юрій Макаров навчить працювати з психологією персонажів. Найуспішніший детективник України Андрій Кокотюха розповість, звідки брати героїв і як їх описувати. Юристка й письменниця Лариса Денисенко ознайомить з нюансами авторського права. Секретами майстерності з початківцями поділяться також Оксана Забужко й американська письменниця та редакторка Бекі Босхарт. 

Як розповів Дмитро Стретович, на участь у Літшколі надійшли 92 заявки, з яких організатори, скріпивши серце, обрали 30. Всі заявки від киян - що й не дивно, адже цього року Літературна школа переїхала з Карпат і вперше проводитиметься в Києві. Заняття відбуватимуться тричі на тиждень - по вівторках, четвергах і суботах - у видавництві "Смолоскип". 

Теги: Центр літературної освіти , Осіння літшкола , Київ