Печиво Oreo "прирівняли" до кокаїну

Маша Землянська
18 жовтня 2013р. 14:47

Популярне шоколадне печиво Oreo з кремовим прошарком викликає таку ж залежність, що й кокаїн. Принаймні, так воно впливає на мишей.

Експериментували з солодощами науковці з Коледжу Коннектикуту. Вони з'ясували: солодощі активують більше нейронів у центрі задоволення мозку, ніж наркотики по типу кокаїну. З цієї причини багатьом важко відмовитися від жирних і солодких продукті, вважає невролог Джозеф Шредер.

Вчений помістив голодних гризунів в лабіринт. Одна частина лабіринту вела до рисових пиріжків, а друга - до печива Oreo. Миші могли самі вибрати, яка частина їм подобається більше. Отримані результати порівняли з даними іншого експерименту, в ході якого мишам, які перебували в одній частині лабіринту вводили фізрозчин, а іншим - кокаїн або морфін. У підсумку гризуни проводили стільки ж часу на стороні, де давали печиво, скільки і на стороні, де вводили наркотики. Виходило, що тваринам сильно подобалося печиво, в якому вони з'їдали спочатку кремовий прошарок. До речі, саме так і робить більшість людей.

Теги: Київ , іжа