Метрополітен відкидає звинувачення прокуратури

Маша Землянська
19 жовтня 2013р. 11:11

Метрополітен спростовує інформацію про зловживання на 12,7 мільйонів гривень при будівництві нових станцій метро, яку їм закидає прокуратура: "Змушені наголосити, що досудове розслідування в оприлюднених прокуратурою кримінальних провадженнях наразі триває, а отже висновки про нібито допущені посадовими особами КП «Київський метрополітен» порушення робити передчасно. Дирекція будівництва метрополітену, як замовник від Київської міської державної адміністрації, надала всі документальні спростування винуватості в тих злочинах, які інкримінує прокуратура, й аргументувала законність закупівлі товарів та послуг за державні кошти".

В метрополітені звітують: "Із додержанням усіх вимог ЗУ «Про здійснення державних закупівель» у серпні 2011 року в метрополітені проведені відкриті конкурсні торги на закупівлю трьох тунельних ескалаторів висотою підйому 7 метрів для станції «Виставковий центр». Очікувана вартість цієї закупівлі - 22 464 тисяч гривень, визначена на підставі висновку вітчизняного виробника. Переможцем конкурсних торгів визнано офіційного представника виробника ТОВ «Промтрейд-М» з ціною конкурсної пропозиції 22 320 тисяч гривень. Компанія поставила ескалатори в повному обсязі. Відсутність порушень законодавства при проведенні процедури закупівлі підтверджено Державною фінансовою інспекцією України, яка здійснила ревізію господарсько-фінансової діяльності КП «Київський метрополітен» за період з 01.11.2010 до 21.10.2012.

Закупівлю апаратури пожежно-охоронної сигналізації для станцій «Іподром» та «Теремки» очікуваною вартістю  4,3 мільйонів гривень також проведено з додержанням вимог законів. У серпні 2012 року під час проведення відкритих торгів з 5 конкурсних пропозицій учасників із цінами від 2,8 мільйонів до 4,3 мільйони найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію ТОВ «Аванкард» з ціною 3,8 мільйони. Конкурсна пропозиція ТОВ «Центр протипожежних технологій» з ціною 2,8 мільйони гривень була відхилена через невідповідність запропонованої апаратури 10 пунктам вимог технічної частини конкурсної документації і неспроможність виконувати весь комплекс необхідних функцій.

У липні 2012 року проведені відкриті конкурсні торги на закупівлю пристроїв електричних комплектних (обладнання телемеханіки сантехпристроїв) для станцій «Іподром» та «Теремки» очікуваною вартістю закупівлі 2 858 тисяч гривень. З 5 конкурсних пропозицій учасників торгів з цінами від 1 740 тисяч гривень до 3 011 тисяч найбільш економічно вигідною пропозицією визнано пропозицію ПП «Науково-виробниче підприємство «Промекс» з ціною пропозиції 2 013 тисяч гривень. Конкурсна пропозиція ПАТ «КОТС» з ціною пропозиції 1 738 тисяч гривень була відхилена через невідповідність запропонованої апаратури 8 пунктам вимог технічної частини конкурсної документації і неспроможність виконувати весь перелік функцій. Усі вимоги законів України під час проведення процедури закупівлі дотримано.

Завищення вартості проектних робіт з будівництва ділянки від станції «Виставковий центр» до Одеської площі на 6,9 мільйонів гривень  відсутнє в будь-яких перевірках і природа цього звинувачення взагалі не відома".

Натомість у прокуратури інші дані і цифри: "Як встановлено у ході перевірок, проведених цього року прокуратурою спільно з органами контролю, вказані порушення були допущені посадовими особами КП «Київський метрополітен» у 2008-2012 роках, зокрема, під час закупівель комунальним підприємством товарів та послуг за державні кошти.
Так, прокуратура викрила факт придбання у 2011 році комунальним підприємством ескалаторів для облаштування ділянки метрополітену від станцій метро «Либідська» до «Виставковий центр» за завищеною на понад 4,6 мільйони гривень вартістю. Крім того, як з’ясувалося, вартість пожежно-охоронної сигналізації для «синьої» гілки метрополітену, яка придбана у переможця конкурсних торгів, була завищеною майже на 1 мільйон гривень, а технічні пристрої для автоматичного керування об’єктами на цій же ділянці - на 275 тисяч. Перевірка також виявила неправомірне збільшення вартості проектних робіт з будівництва ділянки від станції «Виставковий центр» до Одеської площі та безпідставну зміну витрат на виконання цих робіт на загальну суму 6,9 мільйони гривень".

Теги: Київ , гроші , метро