Комаровський: Норми в дитсадках відклали на рік

Максим Опанасенко
20 жовтня 2013р. 10:42

Нові санітарно-гігієнічні норми для дитсадків призупинені Міністерством охорони здоров'я і мають знову почати діяти з 10 жовтня 2014 року. Про це на своєму Facebook пише найвідоміший педіатр країни Євгеній Комаровський.

"3 октября 2013 г принят и 18 октября опубликован (т.е. вступил в силу) приказ министра здравоохранения о том, что вступление в силу новых норм откладывается до 10 октября 2014 года. До этого времени рекомендуется внести в нормы изменения «с учетом опыта стран-членов Европейского Союза, требований и рекомендаций Всемирной организации здравоохранения». В приказе министра отмечено, что глава Государственной санитарно-эпидемиологической службы Украины должен в трехмесячный срок внести предложения об изменениях в тексте закона, при этом предлагаемые изменения должны быть согласованы с Национальной академией медицинских наук Украины" - пише педіатр. І додає - 18 січня проект нових норм має з'явитися на сайті МОЗ для відкритого обговорення.

Нововведення у дитсадках вступили в дію з 1-го вересня. Згідно із ними, вологість у приміщенні повинна становити 40-60%, а температура від 18-ти до 21-го градусу в залежності від віку дітей. Це потрібно для того, щоб уберегти малят від застуди. При цьому, використовувати кондиціонери та будь-яку техніку для зволоження повітря заборонено. Крім того, працівникам садка не можна носити каблучки та іншу біжутерію. Також серед вимог - квіти, на які не буває алергії. А унітазів та умивальників тепер повинно бути вдвічі більше, до того ж розмір сантехніки чітко прописаний у сантиметрах. Відомий педіатр Євген Комаровський одразу розкритикував нові правила на своєму сайті: «Тепер у нашій країні в принципі неможливо побудувати (створити, організувати) дитячий садок, який  би відповідав цим нормам і правилам» - заявив він. Не сподобалися норми також і вихователям та завідуючим дитсадків, а також батькам. Прохання про призупинення норм і внесення до них правок направило до МОЗ і Міністерство освіти. Через масове невдоволення МОЗу довелося призупиняти дію норм і братися за їхнє доповнення.

 

Теги: Київ