Табачник "нарадив" школам програму на 1,5 мільйони

Максим Опанасенко
22 жовтня 2013р. 9:00

Комунальний заклад Київської облради «Сервісно-ресурсний центр» підписав угоду з ТОВ «Нові знання» на постачання програмного забезпечення для шкіл області. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

Вартість угоди – 1 496 280 гривень. За ці гроші фірма має поставити 1 485 пакетів програм.

Ця фірма, зареєстрована в Харкові, вже не вперше фігурує в розслідуваннях «Свідомо».  Все почалося з того, що у 2012-му Міносвіти вирішило провести експеримент і наказало обраним школам з різних областей почати працювати з електронною базою даних “Курс.Школа”. Директором ТОВ "Нові знання" є Юрій Зайцев (представником ТОВ - Тетяна Черепанова). Безкоштовно школи могли користуватися програмою місяць, опісля треба було сплатити кілька тисяч гривень (в залежності від кількості учнів) за ліцензійний ключ (Школа, де менше 60 учнів заплатила 1240 гривень плюс 390 гривень за технічне обслуговування. Школа розміром до 100 учнів - 1560 і 520 гривень. До 200 - 1970 і 640 гривень. До 500 учнів – 2690 і 820 гривень. Великі школи, де вчиться більше 500 учнів, мають сплатити за програму 3850 гривень і додавати 970 щорічної платні). Система збирала інформацію про учнів, батьків і вчителів і надсилала її до Єдиної державної бази з питань освіти, що належить МОН. Це, нібито, полегшує паперову роботу навчальних закладів і робить інформацію про школи універсальнішою, відкритішою і доступнішою. Оплату у більшості випадків “повісили” на батьків. Цей експеримент проводився на основі наказу Міносвіти. Котрого зараз знайти на сайті МОН неможливо.

Влітку 2013-го ряд управлінь освіти Київської області отримав наказ - продовжити працювати з “Курс.Школа”. Чиновники, що надіслали наказ, посилаються в ньому на указ президента і постанови Кабміну. Система знову мала збирати персональні дані і надсилати її до ЄДЕБО. Саме це не сподобалося ряду освітніх експертів, котрі і заявили про порушення. Також не було озвучене питання фінансування – вчителі на освітніх форумах почали заявляти про те, що знову доведеться збирати гроші з батьків. Ми запитали про “харківську програму” у Міносвіти. Виявилося, так ніяких наказів з цього приводу там не давали:


 

Також ми запитали особисто у міністра освіти Дмитра Табачника. На що він відповів – жодних наказів МОН дійсно не давало, а лише радило і підтверджувало, що програму можна використовувати в навчальних закладах.

Що цікаво, в тендері з «Новими знаннями» конкурувала лише одна фірма - ТОВ «Західний інноваційно-технологічний центр». За даними «Інформаційно-ресурсного центру», її очолює Олександр Кубрик.Він же фігурує і як начальник методичного відділу ТОВ «Нові знання».

 

 

 

Теги: Київ