На "Молодості" - прем'єра "Чужих" і "Борґмана"

Галина Танай
23 жовтня 2013р. 9:03

На "Молодості" - прем'єра "Чужих" і "Борґмана"

43-й МКФ «Молодість» – у повному розпалі. 23 жовтня в кінотеатрах показують національну і короткометражну конкурсні програми, фільм-призер Берлінале  та копродукцію України й Катару. Вечір пройде під знаком скандинавського кіно – українцям представлять резонансну стрічку «Борґман».

Цього дня покажуть чотири фільми з міжнародної конкурсної програми. О 10:00 у кінотеатрі «Київ» йтиме «Блакитна пташка», історія про водійку шкільного автобуса, яка через утому не помітила сплячого на задньому сидінні хлопчика. Наступний учасник конкурсу – фільм «Божа роса» про чотирнадцятирічну Ясмін, яка хоче бути зі своєю біологічною матір’ю. Показ відбудеться о 15:30 у кінотеатрі «Київська Русь». Продовжать програму стрічка «Сара воліє бігти» о 12:00 та «Хазяї» о 16:30 – обидва покажуть у Синій залі кінотеатру «Київ».

Продовжиться національний конкурс – з 14:30 у Синій залі кінотеатру «Київ» йтиме його другий блок. Після показу, о 16:30 відбудеться пресс-конференція з учасниками програми.

О 15:00 у Сінематеці добірка короткометражок Ульріха Зайдля продовжить його Тотальну ретроспективу. О 21:00 відбудеться показ культової стрічки австрійського режисера «Імпорт/Експорт», знятої в Україні.

У програмі «Фестиваль фестивалів» о 15:40 покажуть стрічку «Поза дитини», сучасний погляд на «злочин і кару». Фільм здобув "Золотого ведмедя" Берлінського МКФ-2013. Інший фільм із цієї ж програми, призер Канн за найкращу режисуру «Елі» йтиме о 19:00.

О 17:15 – німецькі «Джерела життя» Оскара Рьолера, які номінували на "Кришталевий глобус" у Карлових Варах.

О 17:40 Скандинавію на «Молодості» представить стрічка «Лів та Інґмар», документальна оповідь про стосунки акторки Лів Ульман і режисера Інґмара Берґмана, що тривали 42 роки.

О 17:30 Агентство ООН у справах біженців у рамках «Молодості» організовує прем’єрний показ документального фільму «Чужі: Сомалійці в дорозі» про неповнолітніх дітей-біженців в Україні. Стрічка – копродукція України та Катару. Прем’єрний показ розпочнеться о 17:00  з частування від сирійських біженців та прес-брифінгу, в якому візьмуть участь Паула Паласіос, режисер та продюсер фільму (Іспанія-Франція), Алі Ахмед Варсаме, біженець із Сомалі, головний герой фільму, Ванно Нупеч, Заступник Регіонального представника Агентства ООН у справах біженців в Україні, Молдові та Україні, Віктор Шейбут, Заступник голови Державної міграційної служби України.

У рамках програми «Молодість – дітям» о 15:00 покажуть бразильське роуд-муві «Вони повернуться». А о 17:00 почнеться стрічка «Клара і таємниця ведмедів», нагороджена призом дитячого журі Міжнародного фестивалю кіно для дітей у Монреалі. 13-річна Клара живе з мамою та вітчимом на фермі у горах. На лугу вона зустрічає ведмежа та дівчинку Сюзанну, що жила тут 200 років тому. Дівчинка розуміє, що стару ферму прокляли, і виправити це може лише вона. Вхід на всі покази дитячої програми у «Кінопанорамі» вільний.

О 19:00 покажуть фільм «Секс, наркотики і податки» Крістоффера Бое, Це історія дружби радикального ліберала й гедоніста-капіталіста. Фільм, заснований на реальних подіях, запрошує у світ податків, туристичних поїздок, повій та політики.

Програму експериментального кінематографу Cinergy продовжить о 19:30 добірка «Графічні галюцинації: неконвенційні наративи», яку представить куратор – історик кіномистецтва й кіномеханік із Філадельфії (США) Ґерб Шеленбергер.

О 21:20 у кінотеатрі «Жовтень» покажуть франко-канадську стрічку «Том на фермі» Ксав’є Долана, яка здобула три відзнаки "Двотижневика режисерів" у Каннах і була номінована на "Оскар" від Канади як найкращий фільм іноземною мовою.

Кульмінація фестивального дня – українська прем'єра резонансної кінострічки «Борґман», яка цьогоріч теж номінується на "Оскар", о 21:30 у Червоній залі кінотеатру «Київ». Це нова робота одного з найвідоміших нідерландських режисерів, лауреата премії ФІПРЕССІ Венеційського МКФ та багаторічного улюбленця «Молодості» – Алекса ван Вармердама.Фільм представить виконавець головної ролі Ян Бейвут. 

 

Теги: Київ , Кіно , Молодість