Табачник звинуватив в одруківках рак

Максим Опанасенко
24 жовтня 2013р. 12:12

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник пояснив одруківки у шкільному підручнику з математики хворобою вчительки, котра його писала. Про це він заявив під час парламентських слухань у середу.

"Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх 153 підручників, автор якого – чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання" - заявив міністр. І порадив журналістам більше не мучити пам'ять загиблої вчительки, а також заявив, що видавництва всі друкарські помилки розіслало у школи.

Тема з помилками у нових шкільних підручниках була піднята у вересні тернопільськими освітянами. У посібнику з математики для першокласників вони знайшли більше сотні помилок. До процесу підключилися батьки та освітні експерти, котрі окрім помилок знайшли в підручниках недолугі і незрозумілі дітям слова та теми. Видавничий дім "Освіта", котрий випустив посібник за державні гроші, і Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН, котрий і займається замовленням підручників, спростовують наявність помилок і вважають, що проти них ведеться політична гра.

Про "Видавничий дім "Освіта" "Свідомо" писало вже багато разів. Керує ним Тамара Ткаченко - колишня чиновниця Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручників для першачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. 

 

Теги: Київ