GFK: Споживчий настрій українців значно погіршився

Ольга Бондаренко
24 жовтня 2013р. 13:26

У вересні споживчі настрої українців знизилися до найнижчого рівня за останні півтора роки. Про це свідчать дані опитування GFK Ukraine.

Найбільшого падіння зазнали індекси доцільності великих покупок і очікуваних змін особистого матеріального становища. Одночасно суттєво зросли очікування девальвації та безробіття. Погіршення споживчих настроїв спостерігалося майже за усіма демографічними та регіональними групами респондентів. Найбільшим воно було в наймолодших та найстарших респондентів, мешканців міст, насамперед, найбільших; громадян з доходами нижче середніх; мешканців Сходу та Півночі країни. Аналітики GfK Ukraine пов'язують це з поганими погодними умовами, які вплинули на збирання та переробку врожаю, а також ускладненнями в торгівлі з Росією.

Дослідження споживчих настроїв в Україні проводиться з червня 2000 року. З січня 2009 року дослідження споживчих настроїв проводиться щомісяця. 

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1 000 осіб віком від 15 до 59 років. Населення віком 15–59 років, яке становить 61,3% усього населення України, вважають найактивнішою частиною споживачів. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й величину населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%