На "Молодості" - "Екстаз" і Ніч короткого метру

Галина Танай
25 жовтня 2013р. 9:05

На "Молодості" - "Екстаз" і Ніч короткого метру

"Молодість" підбирається до закінчення, а тому останні дні просто переповнені подіями й вартісними фільмами. Аби ви не загубились у цьому вирі, пропонуємо п'ятничний гід по фестивалю.

О 12:00 у Синематеці покажуть фільм «Вага слонів» - історії про вразливого 11-річного Едріена, якого переповнюють страхи і тривоги. Одного дня по сусідству селиться Ніколь – загадкова, божевільна, дивна і прекрасна дівчина – з малими братом та сестрою. Можливо, саме на них Едріен і чекав.

О 12:00 ретроспектива Ульріха Зайдля продовжиться стрічкою«Стан нації: Австрія в шести частинах». Це мандрівка Австрією у пошуках розуміння політичної й соціальної ситуації.

О 14:00 у Червоній залі кінотеатру «Київ» відбудеться показ фільму-номінанта на «Оскар» від Німеччини «Два життя».  

О 15:00 у кінотеатрі «Кінопанорама» у рамках програми «Молодість – дітям» покажуть фільм «Люблю тебе, мамо».  Стрічка здобула Ґран-прі Generation Kplus на Берлінале і висунутий від Латвії на “Оскара”.  

 О 16:30 у кінотеатрі «Київська Русь» покажуть фільм «Хазяї» – дебют Аґустін Тоскано та Езекіль Радускі: акторів, режисерів, продюсерів та сценаристів з Аргентини. За сюжетом, працівники вселяються в маєток на півночі Аргентини і вдають хазяїв, але дочка справжніх господарів невдовзі повертається.

О 17:20 у кінотеатрі «Жовтень» – фільм з програми «Фестиваль фестивалів», «Елі (найкраща режисура на Каннському МКФ). Дванадцятирічна Естела шалено закохується в молодого курсанта поліції, який хоче втекти і одружитися з нею. На шляху до цієї мрії її життя перевертається.

О 17:30 у Червоній залі кінотеатру «Київ» українська прем’єра документальної стрічки «Жінка-банкомат» про українських жінок на заробітках в Італії.

 До сторічного ювілею Гейді Ламар о 19:00 у «Кінопанорамі» покажуть «Екстаз», перший непорнографічний фільм в історії кіно, де зображено статевий акт.

У цей же час у Синій залі кінотеатру «Київ» - «Том на фермі» Ксав’є Долана. Стрічка здобула три відзнаки «Двотижневика режисерів» у Каннах і була номінована на "Оскара" від Канади як найкращий фільм іноземною мовою.О 19:30 у кінотеатрі «Жовтень» – фільм із російської програми, «Прощання». Популярна російська акторка Анна Рябініна вже понад десять років робить кар’єру в Америці. Приїхавши у справах до Москви, вона замислюється про причини і наслідки свого переїзду.

О 21:00 у Синій залі буде «Історія моєї смерті». Казанова наймає слугу, аби той супроводжував його в останні дні життя. Він полишає пишноти й розпусту французького замку, щоб провести останні дні в бідних і темних краях на півночі Європи. "Золотий леопард" МКФ у Локарно-2013.

О 21:00 у Сінематеці кінотеатру «Київ» – останній блок програми «Cinergy», Кріс Маркер. Think Left! Вибраний документ - 5 короткометражок з серії «Шістдесяті» піонера авторського кіно, чи не найвпливовішого новатора кінематографа, французького кіноесеїста і майстра аудіовізуальної поезії Кріса Маркера. Майже 20 років тому Маркер особисто представляв свою першу повну ретроспективу на МКФ «Молодість».

О 21:15 у кінотеатрі «Київ» фінський режисер Аку Лоухімієс представить свою нову стрічку «Пул-8».

О 23:30 У Червоній залі – показ іншого фільму зі скандинавської програми. Заснована на реальних подіях «Глибина» розповідає, як холодної березневої ночі 1984 року за кілька миль від південного узбережжя Ісландії затонуло рибальське судно з усіма, хто був на борту – окрім одного матроса.

Програму Sunny Bunny о 21:30 продовжить нова робота культового режисера Брюса Ля Брюса «Геронтофілія». Незважаючи на провокативну назву, замість прямого обговорення сексуальності стрічка є спробою розкрити сутність табу.

О 23:45 у Синій залі кінотеатру «Київ» почнеться довгоочікувана Довга ніч короткого метру: Німеччина.

 

Теги: Київ , Кіно , Молодість