Серія вакцини від гепатиту під підозрою у вбивстві

Маша Землянська
25 жовтня 2013р. 10:48

Серія вакцини від гепатиту під підозрою у вбивстві

Вакцини для профілактики гепатиту В «ЕУВАКС В» серії UFA 13016 копейського виробництва «LG Life Sciencef, Ltd.» під забороною через перевірку. Наразі імунобіологічний препарад досліджують науковці та медики, адже після щеплення нею у жовтні померла дитина.

"Україна є єдиною країною на пострадянському просторі, де розслідування випадків можливих несприятливих подій після імунізації є обов’язковою умовою реалізації Загальнонаціональної програми з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб. Якщо групою фахівців доведено, що смерть або погіршення здоров’я співпали із застосуванням лікарського засобу/вакцинацією тільки за часом, така заборона знімається і лікарський засіб/вакцина дозволяється до використання.  Оскільки смерть дитини сталась у жовтні 2013 року, на сьогодні триває оперативне розслідування летального випадку, з’ясовуються усі обставини смерті, тривають гістологічні дослідження тканин та органів після патолого-анатомічного розтину дитини (які тривають не менше 30 днів), остаточний висновок щодо причини смерті дитини та заключення щодо зв’язку із вакцинацією можна очікувати у листопаді цього року. До отримання остаточного висновку серія вакцини знаходитиметься на тимчасовій забороні", - пояснюють  у Міністерстві охорони здоров'я.

За даними МОЗу, вакцина яка наразі під підозрою має реєстраційне посвідчення № 123/09—300200000 і у відповідності до вимог чинного законодавства має сертифікат щодо належної виробничої практики (GMP).

 

Теги: Київ , діти , ліки , Здоров'я