МОН: Шестирічних не мають виганяти з дитсадків

Максим Опанасенко
25 жовтня 2013р. 13:40

МОН: Шестирічних не мають виганяти з дитсадків

Дитина має право перебувати в дитячому садочку до семирічного віку, відтак "вигнання" шестирічок - незаконне. Про це заявив голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко, відповідаючи на он-лайн питання батьків.

Питання звучало наступним чином: "Моєму синові в липні виповнилося 6 років. З дружиною вирішили ще на рік залишити його в дитсадку, проте нам повідомили, що місць немає. Як нам бути? Тим паче цього року менша донька перейшла до старшої групи цього самого дитсадка, тож ми сина хотіли перевести до неї"

"Відповідно до статті 12 Закону України «Про дошкільну освіту», дошкільна освіта надається дітям віком до 6 або 7 років. Тому коли батьки шестирічної дитини хочуть, щоб вона залишилася в садочку ще на рік, їм не мають права відмовляти — якщо ваш будинок чи житловий комплекс територіально належить до вказаного комунального садочка. Тим паче, якщо ви наполягаєте" - заявив Гончаренко, - "Групи в дитячому садочку повинні комплектувати, враховуючи вікову й родинну ознаки. Тобто якщо ви хочете, щоб ваш син навчався в одній групі зі своєю сестрою, то маєте право на отримання таких послуг. Якщо вам відмовив керівник дитячого навчального закладу, раджу звернутися зі скаргою до місцевого органу управління освітою. Я впевнений, що цього буде досить, аби забезпечити права вашої дитини".

Решту питань-відповідей про дитсадки можна знайти тут - http://dinz.gov.ua/index/ua/material/395