Кияни платять за комуналку найменше

Ольга Бондаренко
25 жовтня 2013р. 16:23

У Києві - найнижчі тарифи на більшість житлово-комунальних послуг по Україні. Про це повідомили в Управлінні економіки систем життєзабезпечення Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Як пише "Тиждень.uaнайвищі середні тарифи з теплопостачання в Україні - в Одеській області (265,70 гривень за гігакалорію), найменші - в Києві (169,77). Найдорожче водопостачання на Луганщині: 4,36 гривні за кубічний метр, а в Києві це коштує 1,49 гривні. Водовідведення найбільше коштує в Київській області - 4,07 гривні за метр кубічний, найменше в Києві - 1,16 гривні. Водночас у Києві найбільші тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій - 2,97 гривні за метр квадратний. Найменше ця послуга коштує в Закарпатській області - 0,78 гривні. Як правило, тарифи на комунальні послуги, які встановленні у містах, є нижчими, ніж тарифи, встановлених у селах, селищах чи невеликих містечках.

Пояснюється це, зокрема, обсягом надання послуг; ненадання, часткове чи повне надання субвенцій з бюджету суб’єктам господарювання при затвердженні збиткових тарифів. Ще однією причиною, що призводить до різниці у тарифах в містах і селах, у міністерстві називають наявність чи відсутність інвестицій у розвиток суб’єктів господарювання, що впливає на ефективність функціонування підприємства та, відповідно, на його витрати.