ZN: Україні загрожує екологічна катастрофа

Ольга Бондаренко
26 жовтня 2013р. 14:08

Неприйняття Україною заходів щодо утилізації похованої на дні Чорного і Азовського морів хімічної зброї дають підставу говорити про реально існуючу загрозу екологічної катастрофи в Криму. Про це повідомляє ZN.UA, посилаючись на відповідні документи в своєму розпорядженні.

Як відомо, Україні хімічна зброя дісталася з часів Другої світової війни. Контейнери і боєприпаси з іпритом, люізітом, зарином і зоманом затоплені практично по всьому кримському узбережжю Чорного моря, є і в Азовському. У 1941 році, перед окупацією Криму німецькими військами, радянське командування прийняло рішення: боєприпаси з отруйними речовинами "заховати" в море. Наразі Росія має координати всіх місць затоплення, але надати дані українській стороні відмовляється, тому пошуки затопленої хімзброї Україні довелося вести своїми силами. 

У 1996 році Кабмін затвердив Програму пошуку та знешкодження залишків хімічної зброї, затопленої у виключній (морській) економічній зоні України. Спочатку необхідні роботи планувалося виконати протягом 1997-2002 років, але потім терміни ще двічі продовжували - до 2006, а потім - до 2010 року. Термін дії програми закінчився в 2010-му, з показником виконання 36-44%, але Кабмін відмовився її продовжувати. Як пише видання, всі нормативні документи, прийняті по даній держпрограмі - закриті для громадськості, хоча вони стосуються інформації, доступ до якої за чинним законодавством не може бути обмежений. 

Теги: Київ