Кияни зняли фільм про захисницю Десятинного

Галина Танай
27 жовтня 2013р. 15:35

Кияни зняли документальний фільм про мешканку й захисницю Десятинного провулку Діну Герцрікен. Добрі справи Діни увічнили Євген Савватаєв та Діана Гагаріна.

"Знімати було дуже легко: потрібно було лише ходити за героїнею з ввімкненою камерою і записувати кожне її слово :) А серед її слів мені найбільше запам'ятались приказка "Усремось та не здамось", вірш Гумільова і небезпідставне порівняння мера Омельченка з бомбардувальником (все це у фільмі)", - прокоментував своє творіння режисер Євген Савватаєв. 


У 2009 археологи знайшли в Десятинному провулку фундамент палацу князя Володимира Великого. Історична цінність цього місця не завадила Київському патріархату розпочати будівництво офісного центру. Заради цього церковники зруйновали два історичні будинки, хоча жодних дозволів та рішень Київради вони не мали. Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11-го червня. Проте вже 5-го липня, попри заборону суду, будівельна техніка повернулась. Весь цей час активісти й місцеві мешканці,в тому числі Діна Герцрікен, борються з забудовником і повідомляють киянам, що відбувається в Десятинному провулку.

Теги: Київ , десятинний провулок , незаконна забудова , Діна Герцрікен