Nirvana та Моцарт допомагають стати батьками

Маша Землянська
28 жовтня 2013р. 11:01

Nirvana та Моцарт допомагають стати батьками

Барселонські репродуктологи з клініки при Інституті Маркеса звернулися до музичної терапії, щоб підвищити успішність штучного запліднення - ЕКО. В результаті лікування у пари з Ліверпуля народився син Фредді. До цієї вагітності мати Фредді пережила два викидні. Уникнути третього, за словами експертів, допомогло те, що яйцеклітинам ставили музику.

Ідея така: вібрації, створювані звуком, допомагають запліднити яйцеклітину. До речі, за словами батьків хлопчика, дитина полюбила музику з перших своїх днів. Вона відразу заспокоюється при її звуках. Вчених це не дивує. У ході своєї роботи вони ввели сперматозоїди приблизно в 1000 яйцеклітин, помістивши їх в інкубатори. Далі в половину інкубаторів встановили колонки, регулярно програючи музику. У список виконуваного входили композиції Майкла Джексона і Мадонни, Nirvana, Metallica, твори Баха, Моцарта, Вівальді. До здивування фахівців, показники запліднення були приблизно на 5% вище в інкубаторах, де влаштовувалася музична терапія. Музика працювала однаково добре незалежно від стилю. Відомо: ембріони не можуть розпізнавати звуки мінімум до 14- го тижня. Значить , тут ефект виробляли саме звукові вібрації.

Можливо, вібрації сприяли потраплянню поживних речовин в яйцеклітину і прискорювали виведення токсичних клітинних відходів. Власне, коли відбувається зачаття природним чином, запліднена яйцеклітина спочатку піддається коливанням в фаллопієвій трубі, а потім скорочень в матці. Про те, що підхід працює, говорить не тільки приклад батьків Фредді, а й пар з 17 країн.

Фото з сайту JiJour