Клієнт VS сервіс: як перемогли F1 center

Галина Танай
28 жовтня 2013р. 14:30

Клієнт VS сервіс: як перемогли F1 center

«Свідомо» продовжує розбиратись зі скаргами на неякісні товари та послуги. На цей раз свою історію розповів Олексій Карпенко, якому цілком можна дати медаль за витривалість у розбірках з сервіс-центром F1 center та компанією Asus.

Історія Олексія почалася з того, що він вирішив придбати новий ноутбук для роботи. Пошуки привели в магазин Rozetka. Олексій зупинив свій вибір на ноутбуці Asus N76V за 12 тисяч 200 гривень. Але з першого разу купити його не вийшло. Перші три Олексій вибракував – у всіх був кривий тачпад, що є розповсюдженим дефектом моделі. Чоловік записував останні цифри серійного номера, а тому відразу помітив невинну хитрість «Розетки» - під час спроби номер чотири Олексію підсунули вже забракований ним ноутбук. Тобто, замість відправити товар у категорію брака, його спокійно збирались продати знову. Нарешті, з п’ятої чи шостої спроби, клієнт знайшов ноутбук з ідеальним тачпадом. Але комп’ютерні митарства Олексія на цьому не завершились.

Не встиг Олексій зварити каву і ввімкнути музику, як почув хрип із колонок. Треба сказати, що особливістю моделі N76VВ є напрочуд якісний звук. Олексій вирішив з’ясувати, почулось йому, чи проблема таки в ноутбуці. Перевірив на системних звуках Windows. Як виявилось, ліва колонка і справді резонує.

2 вересня Олексій повернув ноутбук у «Розетку» і взяв інший. Перевірити якість звуку в магазині неможливо, оскільки для цього треба розпакувати Windows. Олексій перевірив  удома, і тут його чекав сюрприз – у ноутбука хрипіла не одна, а обидві колонки. Хлопець вирішив віддати ноутбук у сервісний центр, і тут почалася найцікавіше.

F1center: перевірка на міцність

Олексій звернувся в сервісний центр F1 center. Приїхав з колегою-свідком, адже звук – проблема неочевидна, і далеко не кожна людина почує резонування в колонках. Проте приймальник сервісного центру засвідчив дефект, і Олексій залишив ноутбук на ремонт. 10 вересня отримав смс про закінчення ремонту і поїхав у сервісний центр. Але тут на нього чекав сюрприз. Колонки хрипіли, як і тиждень тому, зате Олексію навіщось перевстановили Windows. Клієнту це пояснили банальним непорозумінням працівників сервісу. Багатостраждальний ноутбук знову відправили на ремонт.

Через два тижні, 16 вересня, Олексій отримав смс про закінчення ремонту. Але й тепер нічого не змінилось, зате на корпусі виявили подряпину. Наступна спроба забрати ноутбук була 19 вересня. Через подряпину йому замінили верхню частину корпуса, причому через це став сильно випирати дисковод. Крім того, невідомо для чого ноутбуку замінили материнську плату. А от колонки – сюрприз! – продовжували хрипіти.

Терпець Олексія урвався, і він став вимагати списання ноутбука. Це абсолютно законно – покупець має право вимагати списання товару, якщо ремонт триває довше двох тижнів. У випадку Олексія ремонт тривав більше 20 днів. Проте чоловіку заявили, що товар зазвичай списується за ініціативою сервісного центру, а от у клієнта навряд щось вийде. Не домігшись у сервісників бланку, Олексій приїхав з власноруч підготованою заявою про розірвання договору з F1 center. Повідомити про результати розгляду заяви Олексій просив протягом тижня.

Після заяви чоловіку ще двічі приходили смс про завершення ремонту, хоч було очевидно, що забирати ноутбук клієнт уже не буде.  Коли Олексій подзвонив в F1 center, консультант заявив: сервісний центр консультувався з виробником, і Asus підтвердив: з ноутбуком все гаразд. І забрати його бажано якнайшвидше, бо за затримку клієнт муситиме сплатити пеню. Крім того, Олексію прийшов лист про закінчення ремонту уже непотрібного ноутбука. Вочевидь, це була своєрідна реакція на заяву про розірвання договору з сервісним центром: документ так само датований 24 вересня,  хоч, за словами клієнта, надіслали його пізніше. Крім того, Олексія чомусь назвали «Ларисою Миколаївною».

 
 

Олексій вирішив особисто поспілкуватись з представництвом Asus. І тут з’ясувалась пікантна деталь: з F1 center не надходило жодних запитів. Тобто сервісники нічого не робили, зате розповідали клієнту про «офіційні висновки» представництва на свою користь. Як розповів консультант Asus, запит у представництво - це стандартна відмазка сервіс-центрів. Зазвичай клієнтам передають «авторитетну відповідь», ті наївно вірять і припиняють боротись за свої права. Якщо ж не припиняють, сервісникам доводиться розгорнути бурхливу діяльність і таки надіслати запит у представництво.

В результаті, коли Олексій уже був морально готовий судитися з сервісним центром, F1 center задовольнив його вимоги. Ноутбук списали, а клієнту повернули кошти. При цьому жодних вибачень від F1 center Олексій так і не дочекався. Гроші поки що поклав на депозит – за словами чоловіка, купити якісний ноутбук  середньої цінової категорії в українських магазинах поки що неможливо.


 

Що говорить закон?

Якщо споживач виявив недоліки, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, він має право вимагати розірвання договору й повернення грошей – або ж заміни товару (пункт 1 статті № 8 Закону «Про захист прав споживачів» далі - Закону). У випадку Олексія  недолік виник з вини виробника, а після усунення проявлявся знову з незалежних від покупця причин. Якщо усунення недоліку потребує терміну, що перевищує встановлений Законом термін у 14 днів, клієнта  мають обов’язково інформувати про це. Згідно з пунктом 9 статті 8 Закону , за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений термін (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка в розмірі одного відсотка вартості товару. Таким чином, Олексій мав повне право вимагати у сервісного центру 976 гривень – адже ноутбук перебував у ремонті 22 дні замість законних 14. А претензії  F1center та погрози змусити клієнта платити неустойку – абсолютно незаконні.

Якщо у вас аналогічна проблема і ви хочете звернутись до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, вам сюди:

03680 м. Київ-150, вул. Горького, 174

 (044) 528-92-44 Телефон «гарячої лінії»

(fax) 528-56-00

E-mail: dsiu@dsiu.gov.ua

Сервісний центр F1center 

ТОВ "Ф1 Центр"

Юридична адреса: м. Київ, бульвар Лепсе, 8

Call-центр: 0 800 501 839, 050 411 41 08, 067 411 41 08

Факс: 496 17 94 (працює в автоматичному режимі)

E-mail: info@F1Center.ua

Компанія Asus

Call-центр: 545 77 27

Контакти сервісних центрів тут

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

Якщо ви готові захищати себе юридичними методами, ми можемо познайомити вас із юристами, які допоможуть вам безоплатно.