Експерти: Шкільні підручники таки з помилками

Максим Опанасенко
29 жовтня 2013р. 7:49

Підручники "Математика" для 1 і 2 класів (автори  Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька) не можуть використовуватись у навчальному процесі. Результати експертизи Інституту української мови оприлюднив парламентський комітет з освіти і науки.

"Експерти Інституту дослідили підручники після офіційного звернення комітету і виявили численні мовні (орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні) помилки. Тексти підручників, як йдеться у висновку, суперечать чинним правописним нормам сучасної української літературної мови. Найпоказовіші помилки експерти розписали на 10 сторінках" - йдеться в повідомленні. Голова комітету Лілія Гриневич вже направила міністру освіти і науки Дмитру Табачнику експертний висновок. Депутат хоче, аби той дав доручення виправити вказані у висновку помилки.

 

Повністю висновок можна знайти тут.

Тема з помилками у підручниках, виданих для школярів державним коштом у "Видавничому домі "Освіта", з'явилася у вересні. Тоді тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків цього видавництва аж 153 помилки на 149 сторінках. Пошуки продовжили батьки і вчителі, звинувативши видавництво у недолугих і нецікавих дітям темах. Видавництво існування помилок спростовує. Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, що від імені Міносвіти займається посібниками, підтримує "Освіту", вважаючи, що журналістам і політикам вже просто немає до чого причепитися. Для виправдання Інститут спільно з видавництвом навіть провели брифінг у Міністерстві освіти. Помилки чиновники і видавці вважають простими одруківками і заявляють - їхні книги є сучасним еталоном.